Syn Richarda Gera má meno, pri ktorom môžete ožltnúť aj vtipkovať, ale... nie je jediný. Toto sú najbizarnejšie mená detí slávnych

Na filmovom festivale v Cannes sa objavil pred pár dňami herec Richard Gere, ktorý so sebou priviedol aj prvorodeného syna.

22.05.2024 15:00
Alejandra Silva, herec a jej manžel Richard... Foto: ,
Zľava: Alejandra Silva, herec a jej manžel Richard Gere, hercov syn Homer James Jigme Gere a herečka Uma Thurman predstavili film Oh, Canada.
debata

Dvadsaťštyriročný Homer James Jigme Gere je potomkom jeho lásky a manželstva s Carey Lowellovou. Nejedného fanúšika pri jeho mene však zaskočí otázka – ako sa slávny herec rozhodoval, keď pre chlapca vyberal meno. Homer alias Homér podľa slávneho básnika a filozofa? Alebo nebodaj podľa kultovej postavičky otca Homera Simpsona zo Simpsonovcov?

Adela Vinczeová a jej manžel Viktor Vincze Čítajte viac Adela a Viktor Vinczeovci sú oficiálne rodičmi! Súd potvrdil, že sú osvojencami dieťatka. A prezradili aj meno

Nie, až taký vtipkár Richard Gere nie je – syn dostal meno po predkoch. Aj hercov otec sa totiž volal Homer a tak Gereho prvorodený dostal prvé meno po starom otcovi z otcovej strany a to druhé zase po starom otcovi zo strany matky.

Herec Richard Gere a jeho manželka Alejandra...
Herečka Uma Thurman v kreácii Burberry na...
+12Herec Richard Gere a jeho manželka Alejandra...

V šoubiznise sú však aj hviezdy, ktoré sa pri výbere mien svojich detí predsa len „zabávali“. Ktohovie však, či sa dnes bavia aj ich deti.

Gwyneth Paltrow a Chris Martin – Ich dcéra dostala meno Apple (Jablko). Herečka neskôr vysvetlila, že meno jej znelo „milo“ a „zdravo“. Manželia sa však činili aj pri výbere mena pre syna. Toho pokrstili Moses (teda Mojžiš).

Apple Martin (Jablko Martin), dcéra herečky... Foto: Profimedia
Apple Martin Apple Martin (Jablko Martin), dcéra herečky Gwyneth Paltrowovej a speváka Chrisa Martina, na prehliadke Chanel Haute Couture Jar/Leto 2023 v Paríži.

Elon Musk a Grimes – Ich syn sa volá X Æ A-12 (neskôr zmenené na X Æ A-Xii). Meno je kombináciou rôznych symbolov a referencií, vrátane „X“ pre neznámu premennú, „Æ“ je znak používaný v niektorých jazykoch a „A-12“ je odkaz na Archangel 12, predchodcu SR-71, čo je podľa Muska jeho obľúbené lietadlo.

Beyoncé a Jay-Z – Ich dcéra sa volá Blue Ivy Carter (v preklade Modrý Brečtan Carter). Meno „Blue“ je údajne inšpirované Jay-Z sériou albumov „Blueprint“ a „Ivy“ predstavuje rímsku číslicu IV, ktorá je pre pár významná.

Jay-Z si prevzal cenu Dr. Dre Global Impact... Foto: SITA/AP, Chris Pizzello
66th Annual Grammy Awards - Show Jay-Z si prevzal cenu Dr. Dre Global Impact Award, po jeho boku dcéra Blue Ivy Carter v kreácii Vivienne Westwood.

Jason Lee a Beth Riesgraf – Ich syn sa volá Pilot Inspektor (Pilot Inšpektor). Meno bolo inšpirované piesňou „He's Simple, He's Dumb, He's the Pilot“ od skupiny Grandaddy.

Geri Halliwell – Známa speváčka a dnes najmä filantropka a knižná autorka dala svojej dcére meno Bluebell (v preklade Zvonček – ako lúčna kvetina).

Nicolas Cage – Jeho syn sa volá Kal-El (Kal-El nemá slovenský ekvivalent, ale je veľmi dobre známy fanúšikom komiksu Superman. Kal-El bolo totiž rodné meno superhrdinu, ktoré použili tvorcovia v komikse.

France Cannes 2024 Horizon: An American Saga Departures Čítajte viac Kevin Costner dohnal fanúšičky k slzám, hviezdny herec ovládol Cannes! Toto je jeho 5 detí, veľkú chvíľu si užili s otcom

Jermaine Jackson – Svojho syna pomenoval Jermajesty (Jermajestát). Meno je kombináciou „Jermaine“ a „majesty“ (výsosť).

Frank Zappa – Legendárny hudobník tiež patrí k osobnostiam, ktoré sa pri výbere mien pre svoje ratolesti nechcel vybrať tradičnou cestou. Jeho potomkovia dostali nasledujúce mená – dcéry dostali mená Moon Unit Zappa (Mesiac Jednotka Zappa) a Diva Thin Muffin Zappa (Diva Chudý Muffin Zappa), synovia sú podľa oficiálnych dokumentov Dweezil Zappa a Ahmet Emuukha Rodan Zappa.

zväčšiť Speváčka Geri Halliwell a Christian Horner na... Foto: Profimedia
Geri Halliwell a Christian Horner Speváčka Geri Halliwell a Christian Horner na svadbe spoločnej kamarátky v roku 2014 aj s Bluebell Halliwell, dcérou speváčky.

Robert Rodriguez – Režisér zjavne miluje písmeno R a deťom sa snažil dať mená tak, aby aj ich iniciály zostali v tvare RR. Nezostal však len pri tom, aj výber mien je viac ako bizarný. Jeho potomkovia nesú nasledujúce mená: synovia Rocket Valentino Rodriguez (Raketa Valentino Rodriguez), Racer Maximilliano Rodriguez (Pretekár Maximilliano Rodriguez), Rebel Antonio Rodriguez (Rebel Antonio Rodriguez), Rogue Rodriguez (Tulák Rodriguez) a dcéra Rhiannon Elizabeth Rodriguez (Rhiannon Elizabeth Rodriguez nemá slovenský ekvivalent).

Supermodelka Christy Turlington a jej dcéra...
Kaia Gerber a Cindy Crawford na podujatí...
+33Modelka Kate Moss a jej dcéra Lila Moss prišli...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dieťa #syn #meno #Richard Gere #deti slávnych

+ Vaša zdravotná stránka je na tom veľmi dobre, naďalej sa o seba starajte.
V práci sa vám bude výnimočne dariť,...

+ Práca s ľuďmi vás dosť vyčerpáva, skúste ju obmedziť aspoň na krátku chvílu.
Aktívne počúvanie a komunikácia sú...