Máte doma malého virtuóza? Opäť môže súťažiť o titul SuperStar klasickej hudby

RTVS opäť hľadá mladých talentovaných virtuózov. Na prihlásenie sa do medzinárodnej súťaže Virtuózi V4+ zostáva už len pár dní.

07.06.2022 09:00
chlapec, husle, hudba, hudobník, chlapček Foto:
Formát Virtuózov sa sústreďuje na objavenie mladých hudobných talentov klasickej hudby.
debata

Mladí talentovaní hudobníci, ktorí majú odvahu zmerať si sily so svojimi rovesníkmi venujúcimi sa klasickej hudbe, sa aj v tomto roku môžu prihlásiť do obľúbenej talentovej šou Virtuózi V4. Obľúbená súťaž vážnej hudby, ktorú v predvianočnom období vysiela Dvojka, predstaví na obrazovkách najväčšie talenty vážnej hudby nielen zo Slovenska, ale zo všetkých krajín V4. Súčasťou súťaže bude opäť aj krajina mimo V4, toho roku Slovinsko.

Adriana Kučerová Čítajte viac Kučerová v porote talentovej šou: Šikovný muzikant alebo už malý virtuóz? Hranica sa nedá určiť, iba vycítiť

Spomedzi prihlásených talentov vo veku do 19 rokov (vrátane) sa štyria finalisti dostanú do medzinárodných kôl, kde si zmerajú sily so súťažiacimi z krajín V4 – Slovenska, Maďarska, Českej republiky a Poľska. Súčasťou súťaže je spravidla aj jedna krajina, ktorá nie je súčasťou V4. Minulý rok to bolo Srbsko, tentokrát sa v súťaži predstavia mladé talenty zo Slovinska.

Víťaz súťaže dostane šancu vystúpiť v najslávnejších koncertných sálach sveta a dokonca získať štipendium v jednej z najprestížnejších hudobných inštitúcií. Víťazovi sa tak otvorí možnosť sľubnej kariéry v klasickej hudbe. Oproti predošlým ročníkom však nastáva veľká zmena, do súťaže sa tento rok môžu prihlásiť len hudobníci, teda detí hrajúce na hudobných nástrojoch, nie speváci.

Online prihlasovanie bude otvorené už len pár dní a mladí hudobníci môžu nahrať svoje video a svoju prihlášku zaregistrovať na webovej stránke www.virtuosos.com/sk/ do 10. júna 2022. Z prihlá­sených talentovaných hudobníkov bude 20 najlepších pozvaných na osobný kasting v televíznom štúdiu RTVS.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Virtuózi V4+

+ Zvoľte si vhodnú starostlivosť pre vašu pokožku, nepoužívajte hocičo.
Zvážte oblečenie aké nakupujete, môžete sa...

+ Udržiavajte telo v tom najlepšom stave, nech príde čokoľvek.
Nikto nemôže za vaše zlyhania, len vy sami....