Deti a digitálny svet? Namiesto zákazov ich na jeho nástrahy pripravte

14.09.2020 12:00
dieťa - mobil - komunikácia
Ako deti pripraviť na digitálny svet? Autor:

Nový, revolučný pohľad na moderné technológie, ktorým sú naše deti denne vystavované.

Vo svete, kde hranie videohier a používanie internetu deťmi vzbudzuje obavy a inšpiruje k množstvu výskumov, ktoré sa zaoberajú dopadom týchto vplyvov na vývoj našich potomkov, ponúka Jordan Shapiro na prvý pohľad až šokujúco tolerantný prístup. Autor v knihe neradí, že máte deťom všetky moderné lákadlá vziať, lebo sú zlé. Radí však, ako deti do digitálneho sveta vyslať natoľko pripravené, aby na ne nepôsobili deštruktívne.

Autor: Profimedia

Nové technológie súčasnosti priniesli so sebou nielen zmenu životného štýlu, ale aj celkom iný typ detstva. Dospelí, ktorí sa tiež musia prispôsobovať rýchlo rastúcej informatizácii spoločnosti, sú odrazu konfrontovaní s otázkou, ako zvládnuť výchovu v celkom novom svete, v takom, v akom ho ako deti oni nezažili. V tomto zmysle ponúka Jordan Shapiro svoj pohľad na novodobé detstvo, a čerpajúc z najnovších výskumov v oblasti psychológie, vzdelávania, ekonómie a filozofie ukazuje, ako môže využitie moderných technológií prispieť k pozitívnej budúcnosti, v ktorej budú naše deti schopné vytvárať nové, lepšie modely medziľudských vzťahov, vytvárania širších komunít, ako aj globálneho občianstva.

Shapiro ponúka konkrétne a praktické rady, ako účinne vychovávať deti v online svete a poskytuje nástroje a techniky na efektívne využívanie moderných technológií ako pomoc pri učení sa a raste. Pri malom exkurze do histórie sa nevyhne ani mikro-porovnaniu súčasnej doby s érou technických revolúcií v minulosti.

Nové detstvo zobrazuje aktuálnu, inšpiratívnu a pozitívnu víziu dnešných detí. Autor verí, že sú schopné vytvoriť progresívny, rôznorodý a zmysluplný svet, aký si súčasní dospelí len sotva dokážu predstaviť. Jeho kniha má potenciál stať sa účinnou pomôckou rodičov, vychovávateľov a pedagógov pri výchove v súčasnom digitálnom svete.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nové technológie #deti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nevynechávajte ranné umývanie zubov, žuvačka všetko nezachráni.
Konajte v živote tak, aby ste boli aj vy...

+ Ranná cigareta a káva by nemali byť váš začiatok do dňa.
V práci sa vám podarí podať lepší výkon,...