Uvítali by ste už kontrakcie? Vyskúšajte masturbáciu!

, 11.02.2020 07:00
porod zena babatko
Vedci nenašli žiaden dôkaz, žeby mal sex na konci tehotenstva vplyv na nástup pôrodu. Autor:

Keď sú pôrodné bolesti v nedohľadne a žena by ich už rada uvítala, jednou z prirodzených spôsobov, ako to urýchliť, je sex. Hovorí sa...

Lenže, zdá sa, že to nie je úplne pravda, pretože penetrácia pravdepodobne nemá žiaden vplyv na kontrakcie, ukázala to najnovšia štúdia. Iné je to však s masturbáciou…

40 týždňov tehotenstva, to je vyčerpávajúce. Niet divu, že po internete kolujú rôzne domáce prostriedky a urýchľovače, ktoré by mohli iniciovať dlho očakávané kontrakcie. Okrem ľahkých športových aktivít, pikantného jedla alebo škorice a klinčekov, občas sa medzi týmito radami vyskytne aj sex. Otázka znie, či vôbec pomôže…?

Vedci z neapolskej univerzity preskúmali túto tému a analyzovali výsledky troch štúdií a údaje od 1483 tehotných žien, ktoré čakali jedno dieťa. V dvoch z týchto štúdií mala mať časť dobrovoľníčok sex, a to tak často, ako je to len možné, pričom ostatné sa mohli slobodne rozhodnúť, či sexuálny styk chcú, aj ako často. V tretej štúdií mali ženy sex buď niekoľkokrát do týždňa alebo vôbec.

Môže sex spôsobiť kontrakcie?

Teórií o sexe, ktorý spustí pôrod, je niekoľko. O orgazmoch alebo uvoľňovaní hormónu oxytocínu sa traduje, že vyvoláva kontrakcie maternice a spermie zas majú vplyv na otváranie krčka maternice. Vraj. Avšak ukazuje sa, že so samotnou penetráciou to zrejme nemá nič spoločné.

Vedci totiž nenašli žiaden dôkaz, žeby mal sex na konci tehotenstva vplyv na nástup pôrodu. To ešte neznamená, žeby žena na konci tehotenstva nemala mať sex. Len nejde o žiaden „zázračný prostriedok“ na kontrakcie, hovoria výsledky štúdie, zverejnené v odbornom časopise Journal of Sexual Medicine. Vedci odporúčajú ďalšie pozorovanie, aby si svoje výsledky mohli dôkladnejšie overiť. Obzvlášť význam orgazmu tehotnej ženy nie je dostatočne preskúmaný.

Orgazmus z masturbácie je účinnejší

Pri skúmaní sa vyskytla jedna zaujímavosť. Podľa štúdie sú kontrakcie, spôsobené masturbáciou, silnejšie, ako tie, čo vzniknú počas pohlavného styku. „Aj keď sa masturbácia nepovažuje za pohlavný styk, stále sa dá považovať za pozoruhodný sexuálny kontakt,“ dočítame sa v štúdii. „Orgazmy a uvoľňovanie oxytocínu možno vyvolať aj bez partnera, čo má jednu výhodu, netreba sa napríklad báť poranenia.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#spermie #pohlavný styk #oxytocín #masturbácia #kontrakcie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Naučíte sa žiť s chybami, ktoré máte, alebo ich postupne odstránite.
Peniaze berte vážne, mohli by ste...

+ Pracujte na pravidelnom pohybe a budete na tom fyzicky lepšie.
Naučíte deti odkladať...