Od tohto veku by mali bábätká spať vo svojej postieľke

, 03.12.2019 15:00
dieťa, bábätko,
Bábätká spia viac, keď sú vo svojej vlastnej izbe. Autor:

Doteraz Svetová zdravotnícka organizácia WHO odporúčala, aby sme nechali bábätká spať prvý rok pri sebe v izbe, resp. v posteli, ale aktuálna štúdia ukazuje nové zistenia.

Veľký rozdiel

Americký časopis Pediatrics totiž publikoval štúdiu, ktorá tomu odporuje. Podľa výsledkov skupiny okolo doktora Iana Paula z Penn State College of Medicine v Pennsylvánii, bábätká spia viac a kvalitnejšie, keď sú vo svojej vlastnej izbe – a to ešte predtým, ako majú štyri mesiace. Pre štúdiu odpovedalo 279 rodín, na základe toho sa zistilo, že bábätka týchto rodín vo veku štyroch mesiacov spali o celých 45 minút dlhšie a deväť mesačné deti dokonca o hodinu a 40 minút dlhšie. A to už je čo povedať, o tom vie svoje každý jeden rodič, ktorý má práve s bábom „nočnú šichtu“.

Náhle úmrtie dojčiat

Okrem toho sa prišlo aj na súvislosť medzi klesajúcim počtom náhleho úmrtia dojčiat a spaním vo vlastnej posteli, je to zrejmé z uvedenej štúdie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#spánok #postieľka #náhle úmrtie dojčiat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Skončíte s prejedaním a zbavíte sa sviatočných kilogramov z decembra.
Zvýšenie platu vám nemusí zaručiť...

+ Prechladnutiu predídete, ak zvýšite príjem vitamínu C.
Pozor na vzťahy na pracovisku. Rozumné bude...