Septembrové deti majú oproti rovesníkom výhodu! A nie malú

28.09.2018 11:00
škola, žiaci, učiteľ, deti
Ako sa vášmu potomkovi bude dariť v škole? Autor:

Ak sa vám podarí potomka splodiť počas vianočných sviatkov, príde na svet v septembri.

Štúdia Univerzity v Toronte v spolupráci s Floridskou univerzitou uvádza, že práve septembrové deti patria medzi najmúdrejšie.

Dôvod je jednoduchý. Čím staršie je dieťa pri štartne školskej dochádzky, tým lepšie v škole prosperuje a tento „úspech“ sa ho potom drží počas celého profesionálneho života. Tímy zo spomínaných univerzít skúmali, ako súvisí dátum narodenia s akademickým úspechom toho-ktorého jedinca. Výsledok – deti narodené v septembri majú v škole výsledky najlepšie, deti narodené v auguste, naopak, najhoršie.

Do štúdie tímy z Univerzity v Toronte a z Floridskej univerzity zapojili 1 milión žiakov, ktorí sa narodili v rozpätí rokov 1994 až 2000 a navštevovali školy na Floride. Najvýraznejšie rozdiely v štúdijných výsledkoch vykazovali práve žiaci narodení v septembri a v auguste. A hoci sa brali do úvahy aj iné ukazovatele – ako sociálne zázemie či kvalita školy, stále existoval stabilný rozdiel medzi augustovými a septembrovými deťmi. Okrem toho, že deti narodené v septembri majú lepšie výsledky v škole, sú aj sebavedomejšie a učenie im trvá kratšie v porovnaní s augustovými deť­mi.

Samozrejme, veľmi dôležitým ukazovateľom je aj sociálne zázemie žiaka – deti z bohatších rodín sú v prosese vzdelávania už tradične úspešnejšie ako deti z chudobnejších ro­dín.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#prieskum #dieťa #škola #učenie #žiak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepoľavujte zo svojich nárokov, bude to pre vás len krok späť.
Pri cieli sa nikdy nevzdávajte, môžete...

+ Neduste v sebe veci čo vás trápia, zverte sa s nimi niekomu.
Ak vás vaša práca nebaví, nájdite si inú,...