Aj Adele trpela popôrodnou depresiou. Teraz radí druhým

, 28.08.2018 11:00
Rok 2008: Speváčka Adele na fotografii z New...
Popôrodná depresia sa často podceňuje. Mnoho žien o nej mlčí - hanbia sa, alebo majú pocit viny. Autor: ,

Žiaľ, popôrodná depresia neobišla ani samotnú speváčku a rozhodla sa túto chorobu destigmatizovať. Na Twitteri vyzýva k tomu, aby ženy depresiu po pôrode brali vážne a otvorene o nej hovorili.

Hovorte o tom, čo cítite

Jej najlepšia priateľka Laura Dockrill trpí od pôrodu svojho syna (narodil sa vo februári) takzvanou depresiou šestonedelia, oznámila speváčka. Čas po pôrode bol vraj pre Dockrill „najväčšou výzvou života“, napísala Adele a odkázala na blogový príspevok, v ktorom jej kamarátka píše o svojich skúsenostiach a náladách po pôrode. Adele vyzýva: „Mamy, hovorte o tom, čo cítite, v niektorých prípadoch môžete totiž zachrániť život svoj, alebo inej osoby. Adele.“

Najhoršie rozhodnutie?

V rozhovore pre Vanity Fair v roku 2016 30-ročná hviezda prezradila, že po pôrode svojho syna v roku 2012 trpela popôrodnou depresiou. Vraj bola dieťaťom doslova posadnutá, no zároveň sa na túto úlohu vôbec necítila. „Myslela som si, že som urobila najhoršie rozhodnutie v mojom živote,“ povedala vtedy.

Podceňovaná

Popôrodná depresia sa často podceňuje. Mnoho žien o nej mlčí – hanbia sa, alebo majú pocit viny. Zvýšené riziko ochorenia majú podľa odhadov ženy, ktoré už zmenami nálad trpeli alebo boli počas tehotenstva depresívne či úzkostlivé. Rizikovým faktorom môže byť aj depresia v rodine.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šestonedelie #pôrod #popôrodná depresia #pocit viny #hanba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Silná menštruácia a sprevádzané bolesti vás vyradia z nasadenia.
Nevynikajte dnes veľmi z radu, nevyplatí...

+ Večer si namiesto sociálnych sietí prečítajte dobrú knihu.
Nenechajte nikoho, aby za vás rozhodoval ale...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk