Rodičia! Tieto pravidlá ochrany pred slnkom by ste mali poznať!

, 05.08.2018 08:00
leto, dovolenka, slnko, slnečné okuliare,...
Citlivá detská pokožka by mala byť chránená tým najvyšším ochranným faktorom (50). Autor:

Už vieme, že ultrafialové žiarenie je pre pokožku nebezpečné. A že detská pokožka je obzvlášť citlivá, to vieme tiež. Poznáte však detaily? Ochrana pred slnečným žiarením pre najmenších.

Nízka vlastná ochrana

Vlastná ochrana proti UV žiareniu sa vyvíja v priebehu života. Do veku 15 rokov ešte nie je úplne rozvinutá. Tenká vrchná vrstva pokožky bábätiek dokonca nemá žiadnu vlastnú ochranu, takže UV žiarenie môže preniknúť bez prekážok, hlboko a agresívne. Deti a bábätká by preto mali byť pred slnkom chránené po celý čas!

Nijaké krémy pre bábätká?

V téme „bábätká a slnko“ ešte stále existuje veľa neistôt. Často sa hovorí o tom, že do jedného roka by mali maličkí ostať výlučne v tieni. Kto však bol na dovolenke s malým lezúňom, vie, že to je len zbožná predstava. Smieme však také malé dieťa vôbec natierať? Odpoveď znie: Áno, ale len špeciálnym krémom pre bábätká (určeným od troch mesiacov), ktorý neobsahuje žiadne farbivá ani vône.

Faktor: Čím vyšší, tým lepšie

Citlivá detská pokožka by mala byť chránená tým najvyšším ochranným faktorom (50).

Vodeodolnosť sa oplatí

Nielen pri čľapkaní vo vode, ale aj potením pri hre sa môže opaľovací krém zotrieť, zmyť. V prípade detí by sa preto mali používať vždy len vodeodolné ochranné produkty.

Nezabudnite na sprchu

Aby neprišlo k iritáciám pokožky, mal by sa ochranný produkt po pobyte na slnku dôkladne zmyť.

Nezabudnite na hlavičku a oči

Jemné detské vlásky ešte nechránia citlivú pokožku hlavy pred UV žiarením. Šiltovka s ochranou na krku nie je zbytočná, navyše ochráni aj citlivé očká.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dovolenka #slnko #UV žiarenie #opaľovací krém #šiltovka #tieň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku