Veľa chlóru môže podráždiť najmä detskú pokožku

09.07.2018 17:00
leto, letná dovolenka, slnko, kúpalisko, bazén,...
Deti milujú v lete vodu, ale rodičia musia myslieť na to, aby ich pokožka nebola podráždená. Autor:

Chlór patrí stále k najpoužívanejším spôsobom dezinfekcie vody na kúpanie. Avšak na jeho nadmernú prítomnosť vo vode sú obzvlášť citlivé malé deti, respektíve tie s predispozíciami na vznik alergií.

„Zvýšená prítomnosť chlóru vo vode sa prejavuje u detí napríklad podráždením pokožky vo forme začervenania alebo ekzému, podráždenia slizníc dýchacieho systému, čo sa prejavuje dráždivým kašľom či podráždenie očných spojiviek v podobe nepríjemného štípania očí, začervenania a slzenia,“ priblížila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Platná vyhláška pre kúpaliská limituje množstvo chlóru podľa teploty bazénov a prevádzkovateľ kúpaliska musí počas dňa sledovať a dodržiavať povolené množstvá, ktoré sú považované za zdravotne vyhovujúce.

„Prísnejšie limity obsahu chlóru sú stanovené vzhľadom na citlivosť detského organizmu pre bazény im určené,“ poukázal hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Chlór je využívaný najmä pre jeho reziduálny a silný baktericídny účinok voči širokému spektru mikroorganizmov, nízku nákladovosť i praktické používanie.

#deti #bazén #chlór #podráždenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak budete rozširovať nenávisť, uškodíte tým len sami sebe.
Výčitky svedomia peniazmi neovplyvníte, hlavne...

+ To čo ste si sami pokazili už späť nevrátite, môžete začať cvičiť.
Výsledky vás potešia, pracujte preto...