Švédsky princ Daniel: Som moderný otec dvoch detí

18.05.2017 09:00

Je nielen manželom švédskej princeznej Viktórie, ale aj otcom dvoch malých detí.

Princ Daniel sám seba opisuje ako moderného otca. Okrem toho, že si plní svoje úlohy, ktoré mu prináša titul švédskeho princa, ktorý získal svadbou s princeznou Viktóriou, nemá problém postarať sa o ich dve deti – syna Oscara a dcéru Estelle.

Švédsky princ Daniel, jeho manželka, princezná...
Švédsky princ Daniel, jeho manželka, princezná Viktória a ich dve ratolesti - Estelle a Oscar. Autor: SITA/AP

„Som moderný otec a snažím sa doma prebrať zodpovednosť za toľko vecí, koľko vládzem. Napríklad vozím deti, kam treba, presne tak, ako moja manželka,“ opísal v rozhovore pre magazín Gala. Po narodení ich prvého potomka, princeznej Estelle, to bol práve on, kto zostal doma na rodičovskej dovolenke. A scenár sa zopakoval aj pri ich druhom potomkovi, princovi Oscarovi. Čo preňho zmanená byť otcom na plný úväzok? „Je to najmä o vstávaní skoro ráno, nedostatku spánku, ale inak sa to dá,“ opísal.

Švédska princezná Viktória sa za Daniela Westlinga, ktorý je od nej o 4 roky starší, vydala v roku 2010. Prvý raz sa stretli v roku 2001 v jednom zo štokholmských fitnesscentier, kde Daniel pracoval ako tréner. Miulý rok Viktória priviedla na svet syna Oscara, dcéra Estelle prišla na svet v roku 2012.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Švédsko #princ Daniel #deti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zimná dovolenka vám veľmi prospeje, hlavne čerstvý horský vzduch.
Bez ochranného obalu na mobil môžete...

+ Nepodceňujte chuť čerstvej ryby, potrebujete ju pre vaše zdravie.
Nerozdávajte osobné veci tým, ktorí to...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk