Náročný vzťah so svokrou? Skúste tieto tipy

, 25.04.2017 15:00
manželský pár, svokra
Ako vychádzate so svokrou? Autor:

Zlé vzťahy v rodine dokážu človeku urobiť zo života peklo. Ten váš a svokrin môže vyzerať lepšie.

1. Ochota robiť kompromisy

Každý má svoje nastavenie a cesty, po ktorých sa chce vydať pri riešení rôznych situácií. Ale stáť stoj-čo stoj na svojich pozíciách nemusí prinášať ovocie. Skôr, než poviete rázne „nie“, premyslite si, či naozaj nie ste prístupná nejakému kompromisu. Najmä, ak nejde o významné veci, ale o malichernosti. Toho istého by mala byť schopná aj svokra.

2. Dohody platia

Ak rodičia majú istú predstavu o tom, čo ich dieťa môže a čo nie, svokra by to mala rešpektovať. Treba preto trvať na dohodách, ktoré padli. Inak bude práve ich porušovanie večným kameňom úrazu.

3. Od začiatku platia pravidlá

Má svokra kľúče od vášho bytu? Ok, to ale neznamená, že doň môže kedykoľvek vstúpiť. Ani s výhovorkou, že vám iba priniesla nákup či prišla vyvesiť vypratú bielizeň. Ak raz poviete „nie“, tak na tom trvajte. Je dôležité, aby to isté tvrdil aj váš manžel.

4. Ponuky zvažujte

Niektoré svokry si vás snažia kúpiť peniazmi. Preto vždy zvážte, či ponúkanú pomoc prijmete a v akej miere. Inak to svokra pochopí ako výmenný obchod – peniaze za isté služby, ktoré následne nemôžete odmietnuť, hoci sú vám nepríjemné.

5. Myslite pozitívne

Pred návštevou svokry vás okamžite omámia negatívne myšlienky? Nechce sa vám k nej ísť, ani s ňou tráviť čas. Vaše „otrávenie“ je tak evidentné už pri vstupe do jej bytu. Skúste sa na podobné návštevy nastaviť pozitívnejšie. Aj komunikácia bude prebiehať o čosi pozvoľnejšie, uvidíte. A najmä, v príjemnejšej atmosfére.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#svokra #problém #kompromis #dohoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Budete mať skvelú náladu, ktorá vás nepustí po celý deň.
Materiálne záležitosti vám budú vzdialené, riešte...

+ Nezabúdajte na každodenné cvičenia, nevynechávajte ani jeden deň.
O pracovných návrhoch hovorte so šéfom,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk