Ale ja to chcem! Aj vaše dieťa miluje túto vetu?

Kričiace dieťa uprostred supermarketu či na detskom ihrisku... Oblieva vás pot a neviete si s ním poradiť. Váš trojročný anjelik čosi chce - a stoj čo stoj!

Dieťa, hnev, krik, hádka, mama
Opäť máte problém v obchode?
Autor:

Vaša ratolesť sa hodí o zem, pretože sa chce povoziť práve na tom autíčku, ktoré je obsadené? Scéna na verejnosti nie je to, čo by rodiča tešilo. Cíti sa trápne, pohľady okoloidúcich nie sú vôbec príjemné. Napriek tomu ustúpiť „malému tyranovi“ by bolo veľkou chybou. Pri nasledujúcej návšteve by sa totiž rovnaký scenár zopakoval.

Najmä staršia generácia zastáva názor, že deti treba v takom prípade ignorovať. Ale to nie je celkom správne. Položte si otázku: Ako by sa vám páčilo, ak by ste prežívali nejakú krúzu a vaša kamarátka by len mávla rukou a v podstate vás ignorovala? Hoci detské želania dokážu byť únavné, pár tipov, ako sa zachovať v podobných situáciách, existuje.

  • Ukážte svoju trpezlivosť a neoblomnosť v stanovovaní hra­níc
  • Všetky emócie sú povolené, ale nie každé správanie sa toleruje. Napríklad zlosť je emócia, ktorú vaše dieťa môže pociťovať. Ak vás však v návale zlosti udrie alebo hodí o zem hračku, tak to už dovolené nie je! Treba zakročiť a nenechať správanie bez povšimnutia
  • Slová detí neberte osobne! Ak „zúria“ tak dopážu byť smerom k rodičom naozaj kruté

Ako sa zachovať počas scény v obchode?

Nie je na mieste správanie dieťaťa zovšeobecniť slovami: „Vždy sa takto škaredo správaš v obchode, prečo stále niečo chceš…“ Lepšie je zareagovať: "Ja rozumiem, že si nahnevaný, ale tvoje želanie ti nemôžem splniť. A skutočne treba na tomto rozhodnzutí trvať. Dieťaťu môžete ponúknuť istú alternatívu. Ak zješ obed, môžeš si sám vybrať, aký dezert si po ňom dáš.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.