Neisté dieťa v znamení ryby: Povzbudzujte ho!

, 11.03.2015 15:00

Hovorí sa to o mužoch, no o tých v znamení ryby to platí doslovne. Ľudia, ktorí nikdy nedospejú.

Dieťa v znamení ryby.
Dieťa v znamení ryby. Autor: SHUTTERSTOCK

Realita im nestačí

Žijú predsa vo svojom rozprávkovom fantazijnom svete, do ktorého utekajú, pretože realita im je buď nesympatická, alebo im skrátka nestačí. Tak nejako to bude vyzerať aj s ich vzťahom k povinnostiam. Pretože tie sú viac ako reálne! Rozvrh, domáce úlohy, režim dňa, to všetko robí dieťaťu v znamení ryby vrásky na tvári, najradšej by sa tomu všetkému vyhlo a robilo, čo sa mu zachce. Najlepšie, ak by sa mohlo s knižkou plnou príbehov schúliť do kúta, alebo sa s deťmi hrať vonku na lúke. Predstavovať si pri tom bude, že je princ z rozprávky, obor alebo drakula.

Pochvala poteší

Podobne, ako dieťa v znamení kozorožca, aj malú rybu poteší pochvala. Povzbudzujte ho! Bude to potrebovať, veď je také neisté…! Pozor však na túto informáciu, ktorá sedí na každú ryby, ktorú si len vybavíte – či je to žena, muž alebo dieťa. Ryba potrebuje veľmi veľa súkromia, času pre seba. Nielen na rozjímanie, snívanie a fantazírovanie. Mlčanlivá ryba sa „ako ryba vo vode“ cíti najmä vtedy, keď je obklopená tichom.

S kritikou opatrne

Máte doma dieťa narodené v druhej polovici februára a v prvej marcovej? Prejavuje sa uňho talent na tancovanie, šport alebo krásne kreslí? Niet divu. Ryby majú umelecké vlohy a mnohí z umelcov sa narodili práve v tomto znamení. S kritikou narábajte opatrne. Nepreháňajte to, ak sa vám ich dielo nepáči, ale majte tiež na pamäti, že ryby sú veľmi citlivé a v detstve aj toho veľa naplačú. Dôvod sa vždy nájde.

Rybičky rady klamú

Jednoducho, vymýšľajú si, pretože pravda je pre nich príliš nudná, treba ju okoreniť. V detstve (ale ani neskôr v dospelosti) však neklamú s cieľom raniť. Len sa im to, čo prežívajú, zdá občas také banálne, že chcú vyzerať v očiach druhých trochu lepšie, aktívnejšie. Tiež chcú mať okolo seba príbehy, aké ostatní nezažili. Pripomeňme, že ozajstný svet nie je pre nich, trpia na tejto zemeguli. Niečo im našepkáva príbehy, o ktoré sa s okolím potrebujú podeliť…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ticho #pochvala #plač #talent #znamenie ryby #fantázia #realita #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor čo zjete, mohlo by to ublížiť vášmu zdraviu aj postave.
Aj od práce sa musíte poriadne...

+ Doprajte si príjemný ranný kúpeľ a obohaťte svoju pokožku o hydratáciu.
Nová pracovná ponuka stojí hneď...