Svokra ako pohroma? Kedy ju treba rázne stopnúť?

Lezú vám už na nervy dobre mienené rady svokry? Nemusíte ich predsa počúvať.

08.10.2014 11:00
svokra, nevesta, matka Foto:
Vzťah so svokrou vám už prerástol cez hlavu?
debata

Komunikácia so svokrou sa môže riadiť semaforom ako na križovatke. Zelená je v pohode, oranžová – už treba šliapnuť na brzdu a červená je okamžité stop. Ako ste na to vy?

Zelená

Pri komunikácii s ňou ostávate pokojná. Tá žena to myslí naozaj dobre. Ale rešpektuje váš neistý úsmev a okamžite pochopí, že jej ním hovoríte „nie“. O nič viac sa nepokúša, vie, kde je jej miesto. Je vo vašej domácnosti a je v nej hosťom. Pomôže, keď ju o niečo poprosíte, nevnucuje sa, ani sa netvári ublížene. Je jednoducho „v pohode“.

Oranžová

Pozor, po úvodnom „oťukaní“ začína skúšať, kam až siahajú jej kompetencie. Na začiatok vám reorganizuje chladničku. Ak sa neozvete, pokračuje. Prinesie nové hrnce, prežehlí už vyžehlené košele, operie uteráky, aby skutočne voňali rozkvitnutou „lúkou“. Tu treba konať! Buď cez vášho manžela, ktorý by mal svojej matke vysvetliť, že na návštevu sa nechodí prať ani upratovať. Ak nie, je to na vás. Ale počítajte s tým, že svokra sa bude tváriť bojovne.

Červená

Začína sa to bez diskusie či otáľania. Slovo „smiem“ nemá v slovníku, automaticky očakáva bezbrehú vďaku za všetko, čo pre vás urobí. Hoci ste ju o nič nežiadali. A následne prichádza kľúčový moment a slovné spojenie" takto by si dieťa vychovávať nemala". Ak máte v jej prítomnosti neustále stiahnutý žalúdok či nervy povolené na maximum, jej častá prítomnosť u vás doma je nežiaduca. Musíte byť nekompromisná! Buď bude rešpektovať váš život a zvyky alebo nebude. Rozhodnutie je na nej.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #svokra #rady #stres #pokoj

+ Vyskúšajte cviky na fitlopte, dokážete sa uvoľniť a niečo aj schudnúť.
V práci vám to ide úžasne, len tak ďalej,...

+ Dva krát meraj raz strihaj, hovorí sa to už dlho a stále to má svoje čaro.
Ste naozaj šťastný človek, len aby...