Svadba vonku? Má za aj proti

, 28.08.2014 15:00
Rhodos, Blanka Golejová, obrad, svadba
Svadbu vonku za účasti farára povoľuje napríklad evanjelická cirkev. Autor:

Prednedávnom boli populárne svadby v exteriéri – na zaujímavom krásnom mieste. Ako je to dnes?

Svadobná fotografka Blanka Golejová pre Pravda.sk spresnila, že miesto svadby vonku za účasti farára povoľuje napríklad evanjelická cirkev. Rímsko-katolícka svadba sa môže konať len na vysvätenom mieste. Za svadbu vonku sa platí poplatok. Fotografka však pripomína, že má to isté nevýhody.

“Nevieme predvídať, aké bude v daný deň počasie. Už sa mi stalo, že sa svadba musela prekladať do hotelových priestorov a nevesta bola z toho nešťastná. Nebolo to také krásne, podľa jej predstáv,” zaspomínala si Golejová.

Kamenná terasa pred pravoslávnou kaplnkou.
Kamenná terasa pred pravoslávnou kaplnkou. Autor: Blanka Golejová

Naopak, vnútorné obrady majú z hľadiska fotografa tú výhodu, že svetelné podmienky sú rovnorodejšie. Naopak, keď sa fotí obrad vonku, častokrát sú ženích s nevestou otočení k slnku a svadobčania, matrikárka a oddávajúci v protisvetle.

“Pred dvoma rokmi sme fotili svadbu v Senci uprostred leta. Bolo veľmi horúco, oddávajúci mal čierny oblek a doslova z neho tieklo. Keby ho postavili aspoň do chládku. Trvalo tridsať minút, kým sa celý obrad skončil. Ľutovala som ho,” skonštatovala fotografka.

Pekné spomienky má aj na svadbu na gréckom ostrove Rhodos. Mladomanželia si za miesto “činu” vybrali kamennú terasu pred pravoslávnou kaplnkou. Bola nádherná, no opäť raz bolo veľmi teplo. Napriek tomu, že svadba sa konala 21. septembra, v tieni bolo asi 30 stupňov. Každý mal vo výbave fľašu minerálky, aby neodpadol.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#svadba #svadobná fotografia #obrad #exteriér #svadba vonku #kamenná terasa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prehodnotíte životný štýl, trpíte príliš často únavou a nervozitou.
O dobré nápady sa...

+ Skúsite zachovať optimizmus a dobrú náladu po celý deň.
Investovať do nového bývania sa oplatí,...