Nepremárnime víkend hlúposťami

08.02.2014 17:30
rodina, víkend, voľný čas
Ak dokážeme obšťastniť iných, povzbudí to aj nás. Autor:

V týždni nemáme poriadne čas na najbližších, ani na seba, iba sa naháňame a ani nepomyslíme na to, ako by sme mohli využiť víkendové voľno.

Niekto to má azda i dôkladne premyslené, ale plán môže zlyhať na individualite záujmov a pováh.

Po čom túžime my a naši blízki

Nebuďme sebeckí a myslime na to, že i náš partner a deti toho majú dosť a tešia sa na chvíle voľna. Ak nepatríme k tipom, ktoré precízne naplánujú každú minútu života sebe i okoliu (čo sa neraz obráti proti nim), rozmýšľajme, aký program by mohol byť všeobecne zaujímavý. Dajme najavo, že vnímame únavu toho druhého a ukážme snahu dodať mu energiu. Ak dokážeme obšťastniť iných, povzbudí to aj nás.

Nevzdajme to, neskončime pri počítači

Neprišli ste na ten správny nápad ako sa uvoľniť, rozptýliť rodinu? Nevadí, úplne stačí nešetriť nehou a záujmom – buďme ľudskí, pýtajme sa na pocity a zážitky, prežívajme príbehy blízkych spolu s nimi. Vymieňajme si skúsenosti i poznatky, rozprávajme sa, hlavne nepreseďme hodiny pre televíziou, či počítačom.

Víkend by nás mal spájať

Cez týždeň sa veľa nevidíme s deťmi a partnerom, ale víkend by mohol zladiť záujmy, stmeliť rodinu. Nerobme však veci nasilu, doprajme každému aj dostatok vlastného životného priestoru. No usmerňujme najmä deťom zábavu, nech sa nezúži iba na bezduchú počítačovú mániu. Buďme vždy duchom prítomní, vnímajme potreby iných, zaujímajme sa o to, čomu sa venujú. Je to určite prospešnejšie, než si hľadať kadejaké úniky z reality.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľný čas #víkend #voľno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Skúsite zachovať optimizmus a dobrú náladu po celý deň.
Investovať do nového bývania sa oplatí,...

+ Nepokojný spánok vám znepríjemní deň, nerobte vážne rozhodnutia.
Práca na vás počká aj keď budete...