Červíky v milovaných čerešniach? Žiaden problém, máme pár jednoduchých trikov a za pár minút sú fuč... už len zahryznúť

Aj vy občas s nadšením zahryznete do šťavnatej a sladkej bobule, predelíte ju zubami na polovicu a zrazu...

17.05.2024 11:30
Super tip: Ako odkôstkovať čerešne rýchlo a bez... Foto:
V čerešniach, ale aj inom bobuľovom ovocí sa relatívne často objavujú aj drobné červíky.
debata (1)

…u mnohých z nás prichádza pocit znechutenia. V čerešniach, ale aj inom bobuľovom ovocí sa relatívne často objavujú aj drobné červíky. Síce nie sú škodlivé a ak ich skonzumujete, nič sa vám nestane, ale pochopiteľne asi málokto z nás má ambíciu vychutnávať si obľúbené ovocie aj s pridaným „proteínom“.

Ak si chcete pochutnať na čerešniach bez nepríjemného pocitu, či ste práve nezahryzli do červíka, vložte ich do misy s vodou. Vo vode ešte predtým rozmiešajte lyžicu octu, prípadne kyseliny citrónovej a čerešne nechajte vo vode zhruba štvrťhodinku. Kyslý roztok vyženie červíky z ovocia a vy ich následne môžete povyberať, prípadne vodu zliať. Ovocie následne ešte raz opláchnite v čistej vode.

roman Snehobiela farba, Roman Čítajte viac Toto sú tri letné farby, v ktorých bude váš šatník okamžite vyzerať luxusnejší

Takto zbavujte červíkov len také množstvo, ktoré plánujete okamžite skonzumovať, prípadne inak spotrebovať (podobný trik sa používa aj pred prípravou džemov či kompótov). Ak by ste vo vode premývali celý nazbieraný košík a následne polovicu chceli odložiť späť do špajze či chladničky, ovocie začne rýchlo hniť a stratí svoju pevnosť.

Aj marhule často trpia atakom červíkov, pomôžu...

Okrem vyššie uvedeného postupu existujú aj iné spôsoby, ako sa zbaviť červíkov nielen v čerešniach, ale aj v inom ovocí:

Slaná voda: Rozmiešajte dve lyžice soli v litri vody a nechajte ovocie namočené 30 minút. Červíky vyplávajú na povrch, kde ich ľahko odstránite.

Teplá voda: Namočte ovocie do teplej vody (nie horúcej, aby sa nepoškodilo) na 10–15 minút. Červíky sa budú snažiť uniknúť z ovocia.

Chladnička: Ovocie môžete nechať na pár hodín v chladničke. Nízke teploty môžu spôsobiť, že červíky vylezú von.

Mraznička: Krátke zmrazenie ovocia (asi 1 hodinu) spôsobí, že červíky uhynú a následne sa dajú ľahko odstrániť po rozmrazení.

Kyselina citrónová a sóda bikarbóna: Pridajte jednu lyžicu kyseliny citrónovej a jednu lyžicu sódy bikarbóny do litra vody a namočte ovocie na 20 minút.

Použitím týchto metód sa môžete tešiť na čisté a chutné ovocie bez nežiaduceho hmyzu.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #leto #ovocie #máj #červík

+ Každú zmenu môžete brať ako výzvu aj keď môže ísť o zlepšenie postavy.
Nemajte veľké oči, neskôr sa to obráti...

+ Ste veľmi sebavedomá osoba, vďaka tomu ste o krok vpred pred ostatnými.
V práci nebudete mať svoje obdobie,...