Farba roka vo vašom interiéri? Takto mu dodáte jas, energiu a sebe dobrú náladu

19.01.2021 11:00

Ako každý rok aj koncom toho minulého spoločnosť Pantone odtajnila svoju víziu farieb na ďalší rok. Niekedy je to len jeden odtieň, teraz však dostali priestor dva. Šedá a žiarivá žltá, konrétne odtiene pod názvom Ultimate Grey a Illuminating.

Kreslo Calvin, predáva Atkin and Thyme, v...
Kreslo Calvin, predáva Atkin and Thyme, v prepočte zhruba za 483 eur. Autor: archív značky via Pressloft

„Výber dvoch nezávislých farieb zdôrazňuje, ako sa rôzne prvky spájajú, aby vyjadrili odkaz sily a nádeje, ktorý je trvalý aj povznášajúci, a prináša myšlienku, že nejde o jednu farbu alebo jednu osobu, ale o viac ako jednu. Spojenie Ultimate Grey so žiarivou žltou farbou Illuminating vyjadruje posolstvo pozitivity podporené odvahou,“ uviedla v tlačovej správe Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.

„Praktické a pevné, ale zároveň hrejivé a optimistické, toto je farebná kombinácia, ktorá nám dáva odolnosť a nádej. Mali by sme sa cítiť povzbudení a povznesení, to je pre ľudského ducha nevyhnutné,“ znelo ešte v tlačovom vyhlásení.

Set
		dvoch barových stoličiek Danetti, predáva...
Polstrovaná posteľ s čelom Tom Tailor, predáva...
+7Lampa Barbro Light Wood
		so žltým tienidlom,...

Farebnica Pantone patrí každoročne medzi tvorcu farebných trendov a mnohí zástupcovia dizajnového priemyslu, či už ide o módu, interiérový dizajn, ale aj architektúru alebo dokonca umenie, čakajú na to, ktorý farebný tón bude dominovať.

Žltá, jedna z polovice dua tohto roka, patrí medzi farby optimizmu a nádeje, je to farba plná energia, farby, ktorá podporuje tvorivosť, predstavivosť a kreativitu. Aj preto je jasné, že má zaslúžené miesto v roku 2021, keď podobných atribútov bude do nášho života treba viac a viac.

Je dokázané, že farebné prvky dokážu zázraky aj v našom interiéri a práve žltá farba je jednou z tých, ktorou by ste nemali šetriť. Či už ide o samotné kusy nábytku, zvyčajne pohovky, kreslá, skrinky či taburety, ale napríklad aj postele, lampy alebo doplnky v podobe dekoratívnych textílií ako sú vankúe, obrusy, záclony a závesy či posteľné obliečky. Všade tam môžete skúsiť experimentovať so žltou. Ako nasvedčuje naša galéria vyššie, táto farba rozhodne pasuje naozaj do každej časti bytu a môže mať rozličné podoby.

Ak ju skombinujete napríklad so šedou, vytvoríte trendové, ale aj oku lahodiace spojenie. Neváhajte teda a inšpirujte sa desiatkou našich žltých tipov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#žltá #šedá #Pantone #nábytok #interiér #farba #doplnok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku