Nech žije geometria! Trendom v interiéri vládnu čisté línie, posvieťte si na ne

, 15.01.2021 07:00

Početné chvíle strávené doma si žiadajú aj príjemný interiér, v ktorom sa budeme cítiť dobre. Rozhodne to však neznamená, že sa musíme vzdať čistých línií, geometrických tvarov a minimalistického vizuálu.

Stolová lampa Flowerpot VP9 od značky...
Stolová lampa Flowerpot VP9 od značky &Tradition, predáva sa za 169 eur. Autor: archív značky/Prshots.com

Jedným z trendov v interiéroch je podľa rakúskeho magazínu H.O.M.E. aj geometria v akejkoľvek podobe. Objavuje sa prostredníctvom vzorov na nábytku či dezénoch dekoratívnych materiálov vankúšov, závesov alebo obrusov. Má zastúpenie v malých solitéroch, ktoré dotvárajú interiér – napríklad v malých stolíkoch na odkladanie, nočných stolíkoch či kreslách a, samozrejme, nevyhýba sa ani osvetleniu.

Práve prostredníctvom neho dokážeme do nášho príbytku priniesť zaujímavú geometrickú estetiku, ktorá dokáže byť magnetom pre oko, no zároveň bude ukážkovo dotvárať zvyšok nášho interiéru.

Stojaca lampa Menu s
		podstavcom z mramoru
		a...
Stolová lampa s
		medeným efektom Zara
		Home,...
+8Stolová lampa Flowerpot
		VP9 od
		značky...

Či už je reč o dizajne stropných, stolových alebo klasických stojacich lámp, pri všetkých platí, že s geometriou ruka v ruke dokážu ich autori vytvoriť naozaj príťažlivý výsledok. Niektoré z lámp dnes už patria medzi kultové výrobky a nájdete ich v interiéroch mnohých fajnšmekrov po celom svete. Ďalšie sa k nim pridávajú v duchu trendu a estetiky, ktorá oslovuje najmä pragmatických milovníkov vkusných interiérových doplnkov.

Ak si máte vybrať, pozerajte smerom k čistým líniám obdĺžníkových tienidiel alebo oválnych podstavcov s hladkými a čistými líniami v priestore. Chýbať nesmú klasické guľovitý tvary, ale tiež kužeľové tienidlá z kovových zliatin alebo plastu. Ak chcete zvýrazniť industriálnejší charakter podobne navrhnutých svetiel, stavte na kovový lesk – okrem klasickej leštenej ocele to môže byť aj mosadzná, bronzová či dokonca zlatá variácia. Geometrický trend skvelo funguje aj v spojení s prírodnými materiálmi ako je travertín či mramor – zvyčajne v podobe masívneho podstavca. Naše tipy si pozrite v galérii vyššie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #osvetlenie #lampy #interiér #geometria
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Oddeľte od seba pracovné a rodinné povinnosti, uľaví sa vám.
Dôverujte svojim pocitom, privedú vás v...

+ Nezatvárajte oči pred zdravotnými problémami, konzultujte ich s lekárom.
Neodkladajte pracovné úlohy na...