Pracovné kútiky doma? Vôbec nemusia ubíjať, tieto sa vám budú páčiť

Väčšina z nás už niekoľko týždňov pracuje z domu. V našich domácnostiach tak "vznikli" kancelárie, v ktorých trávime niekoľko hodín denne.

, 07.04.2020 11:00
debata

Možno ste pracovný kútik už mali doma predtým, možno ste si ho museli vytvoriť len s príchodom aktuálnych obmedzení. V domácej kancelárii by sme sa však mali cítiť nielen príjemne, ale aj pohodlne a takisto inšpiratívne.

Pohľad na domácu kanceláriu - inšpirácia,...
kancelária Pohľad na domácu kanceláriu - inšpirácia, westwingnow.sk.

Naše domáce pracovisko by malo byť pohodlné, ale zároveň by malo povzbudiť vašu kreativitu a produktivitu práce. Oplatí sa investovať do pohodlnej stoličky, ktorú si môžete objednať online. Ak nie ste ochotná pristúpiť na takúto investíciu, siahnite po stoličke, ktorú už doma máte – tá by však mala byť tvrdšia. Počas dňa ju môžete vymeniť aj za fit loptu – tá však nie je určená na niekoľkohodinové sedenie.

Pracovný kútik s nádychom dreva, Oak Furniture...
pracovňa Pracovný kútik s nádychom dreva, Oak Furniture Land, via PR Shots.

Okolie svojho kútika si ozdobte, aby ste sa po vstupe do svojej „novej kancelárie“ cítili príjemne. Pridajte pozitívne obrázky, na poličku položte fotku či sviečku, možno aj veselý hrnček či suvenír z dovolenky. Aj čerstvé kvety, ktoré ste si priniesli z prírody, vás počas niekoľkohodinového pracovného dňa potešia.

Pohľad na domácu kanceláriu - inšpirácia,...
kancelárua Pohľad na domácu kanceláriu - inšpirácia, westwingnow.sk.

Osvetlenie je kľúčovým aspektom! Na osvetlenie vašej domácej kancelárie sa dajú použiť krásne, dizajnérske stolové a kancelárske lampy. Zároveň však treba mať aj dostatok denného svetla, aby sme si pri práci nielen nepoškodzovali zrak, ale zároveň „nesedeli v temnote“ a nepodliehali tak pochmúrnym myšlienkam.

Pohľad na pracovný kútik, bonami.sk
pracovňa Pohľad na pracovný kútik, bonami.sk

Domáci pracovný kútik sa u mnohých musí zmestiť na minimum priestoru – to ale neznamená, že sa v ňom máme cítiť stiesnene. A takých prípadoch treba myslieť prakticky a siahnuť napríklad po účelových vyklápacích stolíkoch, ktoré počas dňa plnia svoju funkciu a následne sa „zmenia“ na kus iného nábytku, ktorý pracovňu ani len nepripomína.

Ak ste priestorovo viac obmedzená, pracovný...
pracovňa Ak ste priestorovo viac obmedzená, pracovný kútik môže vyzerať aj takto, bonami.sk

Kancelária môže byť pred zrakmi ostatných „schovaná“ na miestach v dome či byte, kde nájdeme pokoj a zároveň nezavadziame ostatným. Takým miestom môže byť napríklad priestor pod schodami – ak bývate v mezonetovom byte či rodinnom dome.

Domáca kancelária schovaná pod schodami, Ikea.
kancelária Domáca kancelária schovaná pod schodami, Ikea.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #zariadenie #pracovňa #homeoffice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Neplačte nad rozliatym mlieko, hľadajte riešenia, nebojte sa vy to zvládnete.
Dávajte si pozor na dôležité...

+ Nadmerné množstvo alkoholu vám dlhodobo spôsobuje problémy, prestaňte.
Ak premýšľate nad zmenou pracovnej...