Keď Veľká noc dýcha jemnosťou, môže vyzerať aj takto

, 18.03.2020 17:00

Ako tento rok oslávime sviatky jari je dnes otázne. Potešiť sa či inšpirovať pohľadom na krásne prestretý stôl či veľkonočné dekorácie však môžete.

Začiatok jari so sebou prináša nielen príjemné počasie, ale i veľkú škálu pestrých farieb a vôní. A tie by sa mali niesť aj Veľkou nocou. Ako sviatky jari oslávime tento rok je v aktuálnej situácii otázne – potešiť sa pohľadom či načerpať inšpiráciu však môžete – pohľad na sviatočne prestretý stôl či čarovné veľkonočné dekorácie určite zahrejú pri srdci.

Veľkonočný stôl v jemných tónoch ružovej, Tchibo.
Veľkonočný stôl v jemných tónoch ružovej, Tchibo.

Namiešať si farebnú paletu z jarných odtieňov môže byť celkom výzva – ak nechcete mať zo svojho príbytku benátsky karneval. Zelená, žltá či ružová, teda typicky svieže farby, sa ťažko navzájom kombinujú. Skúste preto siahnuť po ich jemnejších verziách. Práve jemnosť a pastely sa môžu stať nosným farebným motívom vašej Veľkej noci.

Dekorácie na veľkonočný stôl, Bonami.sk
Dekorácie na veľkonočný stôl, Bonami.sk

Čerstvé kvetiny, siatiny, zajačiky, vajíčka či vtáčiky – to sú typické symboly jari, bez ktorých si veľkonočnú výzdobu dokáže predstaviť len málokto. Po dlhej zime sú príjemným osviežením, ktoré dodá interiéru pečať sviatkov jari.

Veľkonočný stôl v jemných pastelových tónoch,...
Veľkonočný stôl v jemných pastelových tónoch, WestwingNow.sk

Aj tu môžete skôr siahnuť po neutrálnych či pastelových tónoch – nič nepokazíte bielou, béžovou, jemnou ružovou či zelenkastou. V týchto tónoch sa pohrajte s prestieraním jedálenského stola či siahnite po doplnkoch ako sú podnosy, misy či vázy práve v týchto odtieňoch.

Veľkonočný stôl v jemných  tónoch bielej a...
Veľkonočný stôl v jemných tónoch bielej a béžovej, ASKO
Veľkonočný stôl v jemných pastelových tónoch,...
Veľkonočný stôl v jemných pastelových tónoch, ASKO
+3Veľkonočné doplnky v pastelových farebných...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká noc #prestieranie #dekorácie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čaká vás pokojný a ničím nerušený deň, tak si ho nepokazte stresom.
Nezanedbávajte priateľstvá, ktoré...

+ Zistíte potrebné informácie ohľadom zdravotného stavu.
Najvyšší čas urobiť poriadok v dome,...