Zrazilo sa vám oblečenie po praní? Cesta späť (vraj) existuje, toto sú kroky

, 11.01.2020 08:00
pranie, práčka
Čo urobiť, ak sa vám pri praní zrazia odevy? Autor:

Situáciu, keď ste omylom zvolili nesprávny program na pranie alebo zabudli v bubne práčky kus, ktorý neznáša vyššie teploty, pozná asi každý z nás. A výsledkom býva, najmä v prípade pletenín často zrazený kus odevu, ktorý sa už nedá ďalej nosiť.

Ale naozaj je to pravda? Nedá sa? Podľa portálu Daily Mail, ktorý cituje server HER, existuje totiž spôsob, ako vrátiť zmenšenému kusu vypraného odevu jeho pôvodnú formu. A pomocníkom má byť údajne detský šampón.

Aký by mal byť teda postup?

Najprv naplníte umývadlo vlažnou vodou a plným vrchnákom detského šampónu. Predtým než odev vložíte do tohto „roztoku“, mali by ste ho navlhčiť čistou vodou. Nasleduje kúpeľ v „šampónovom“ roztoku, ktorý uvoľní zrazené vlákna.

Kus odevu by mal znovu získavať na pôvodných rozmeroch. Akonáhle sa tak stane, vyberte odev z roztoku a jemným žmýkaním odstráňte prebytočnú vodu. Pri žmýkaní treba byť skutočne jemný. Namiesto používania rúk po prvom jemnom žmýkaní umiestnite mokrý odev na väčší uterák.

Zrolujte a pritláčaním odstráňte prebytočnú vodu v materiáli. Postup opakujte ešte aspoň raz – s tým, že odev vždy po vyrolovaní uteráka rozložíte do pôvodného tvaru. Môžete opakovať aj viackrát.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zmenšenie #pranie #odev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zdravotný stav sa bude zlepšovať, čím sa vám zlepší aj nálada.
Peniaze nie sú pre vás prioritou, vaše...

+ Skontrolujte automobil a nezabudnite na opatrnosť na cestách.
Využijete všetky úspory na rekonštrukciu...