Vianočná výzdoba v Bielom dome! Tento rok žiadne posmešky, Trumpová núka tradície

03.12.2019 17:00

Je to každoročná príležitosť pritiahnuť pozornosť k niečomu inému ako je politika a kontroverzia. Prvá dáma USA Melania Trumpová aj tento rok predstavila vianočnú výzdobu Bieleho domu.

Dekorácie v jedálni v Bielom dome. Takáto je...
Dekorácie v jedálni v Bielom dome. Takáto je vianočná výzdoba na rok 2019.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Alex Brandon

Hoci dekoráciám v jednotlivých miestnostiach sídla amerického prezidenta nechýbajú národné aj vlastenecké motívy, estetika Vianoc v Bielom dome sa každoročne stáva aj vhodnou inšpiráciou pre množstvo nadšencov vianočných dekorácií.

Dekorácie v jedálni v Bielom dome. Takáto
		je...
Vianočné
		dekorácie v Červenej izbe.
+9Prezidentská kapela
		Marine Corps Band
		zahrala...

Ak by sa nechali inšpirovať tohtoročným výzorom Bieleho domu, určite by smerovali k tradícii. Jednotlivé miestnosti sídla amerického prezidenta vyzdobili v tradičnej zimnej kombinácii zelenej a červenej, zelenej a bielej, či zelenej a metalických tónov – striebornej a zlatej.

Okrem toho nechýbajú detaily vo farbe Vianoc, ani dekorácie už typické – ako napríklad maketa Bieleho domu z perníkového cesta, vedľa ktorej tentoraz umiestnili aj monumenty z americkej krajiny, napríklad Sochu slobody z New Yorku či slávny most zo San Francisca.

Vianočný strom v oficiálnej jedálni Bieleho domu.
Vianočný strom v oficiálnej jedálni Bieleho domu.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Alex Brandon

Ako uvádzajú svetové médiá, pri tvorbe vizuálu sa nechala rodená Slovinka inšpirovať „duchom Ameriky“ a jeho význačnými osobnosťami. S plánmi na výzdobu vraj začala už v júli tohto roka a veľmi jej záležalo na výsledku. Zdá sa však tiež, že tento rok bola Trumpová omnoho tradičnejšia a stavila na ľúbivú nôtu.

Dôvodom bola najmä kritika v minulých rokoch, keď sa napríklad jej minuloročná výzdoba stretla s internetovými žartami kvôli výzdobe v podobe červených stromov. Rovnako to platilo aj pri prvej výzdobe, vtedy jej zase vyčítali, že niektoré miestnosti vyzerajú ako z hororu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výzdoba #Vianoce #stromček #Melania Trumpová #inšpirácia #dekorácie #Biely dom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Potrebujete relax, zabudnite na prácu a povinnosti a zoberte si voľno.
Pochopíte, že práca nie je len o...

+ Bolesti hlavy nie sú spôsobené kolísavým tlakom, ale prepracovanosťou.
Vaše úspechy hovoria za všetko,...