Tipy, triky, nápady: Z abecedy prípravy prírodného rezňa

22.11.2018 13:00
prírodný rezeň
Jeden prírodný rezeň by mal v surovom stave vážiť 100 až 150 gramov. Autor:

Príprava prírodného rezňa patrí k základným kuchárskym zručnostiam. Poteší každého fanúšika mäsa, dobrý prírodný rezeň je zlatistý, mäkký, radosť naň pozerať a pri nedeľnom obede chutí napríklad s omáčkou, ktorá je takisto zlatistá a primerane zahustená.

Príprave mäsa treba venovať patričnú pozornosť a čas. Ak má mäso na povrchu tenučkú priesvitnú blanu, treba sa jej zbaviť. Rovnako tak treba odrezať zvyšky prípadných šliach. Jeden prírodný rezeň by mal v surovom stave vážiť 100 až 150 gramov. Ak máme kúsok bravčového stehna, ktorý váži 600 gramov, najskôr ho očami rozdelíme na štyri, päť alebo šesť rovnakých kúskov a až potom ho rozrežeme. Plátky mäsa naklepeme tĺčikom. Na rozdiel od všeobecného názoru, že mäso sa má klepať z oboch strán niektorí kuchári odporúčajú naklepať iba jednu stranu. Aby sa mäso v panvici pri opekaní neskrútilo, narežeme ho po obvode krátkymi zárezmi.

Kapusta má byť drobná Pri príprave kapustového šalátu dbáme na to, aby sme kapustu nakrájali nadrobno. A keď pripravujeme šalát kombinovaný s mrkvou, mrkvu treba nastrúhať najemno. Po pridaní soli treba kapustu dôkladne premiešať a nechať hodinu odležať v chladničke. Potom k nej môžeme pridať mrkvu i biely jogurt.

Puding bez šupky Mnohým prekáža šupka, ktorá sa vytvorí na pudingu po uvarení. Pritom stačí, keď cez teplý puding po naliatí do pohárov alebo misiek pretiahneme potravinovú fóliu. Po vychladnutí na ňom žiadna šupka nebude.

Krájame cez vlákno Plátky mäsa na rezne musíme zásadne krájať cez vlákno. Na mäso sa treba pozrieť zblízka, aby sme zistili, kam vedú dlhé svalové vlákna. Krájať by sme mali kolmo na ne. Na dobrý rezeň nemôžeme mäso krájať smerom, ktorým vedú vlákna.

Jednoduché rozpustenie masla Ak pri pečení zabudneme vybrať maslo zavčas z chladničky, postačí ho dať na minútu do mikrovlnnej rúry. Nespáli sa a dá sa s ním potom skvele pracovať. Len pozor na obal, maslo treba vybaliť.

#kapusta #maslo #puding #prírodný rezeň #krájanie mäsa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vypnite myseľ a urobte si pár dní voľno a nič neriešte.
Dnes vás v práci určite potrebovať nebudú, nemajte...

+ Myslite dnes hlavne na seba a urobte všetko preto, aby ste sa dobre cítili.
Pokúste sa neustále dozvedať...