Fľaky od krvi na obľúbených šatách? Takto sa ich zbavíte!

, 24.08.2018 15:00
menštruácia, menzes
Krvavé škvrny treba hneď namočiť do studenej vody. Autor:

Menštruácia býva dosť bolestivá, a akoby to nestačilo, môže nám doslova zničiť naše obľúbené nohavičky alebo nohavice. S týmito tipmi ich určite zachránite.

Znie to síce neuveriteľne, ale tento trik patrí do kategórie „efektívny“. Je jedno, kde sa práve nachádzate, najlepším prostriedkom na krvavé škvrny sú sliny. Vážne. Obsahujú enzým, ktorý rozkladá proteínové zlúčeniny v krvi. Napľujte si na fľak, nechajte vsiaknúť a potom vyperte v studenej vode.

Farebné nohavičky

Ak sa vám zdá trik so slinami odporný, môžete nohavičky hneď strčiť pod studenú vodu, preprať v rukách a potom pridať k studenej vode soľ. Následne ich hneď vyperte v pračke. Na nohavičkách neostanú žiadne hnedé fľaky.

Staré škvrny

Špatia vaše nohavičky fľaky, ktoré sú už staršie? Dokonca aj s tými si viete poradiť. Nechajte ich zmäknúť hodinu v studenej vode, potom pridajte papájový prášok. Obsahuje rôzne rastlinné enzýmy, ktoré očividne pomáhajú aj pri odstraňovaní škvŕn. Potom nohavičky jednoducho vysušte, a opäť vyperte v studenej vode.

Špinavé rifle

Zakrvavili ste si rifle? Žiaľ, aj to sa stáva. V takom prípade siahnite po prášku na pečenie. Namočte nohavice do studenej vody a na škvrny naneste prášok zmiešaný s vodou (vznikne pasta). Nechajte vyschnúť a vyperte v studenej vode.

Biele nohavice

Pri bielych látkach môžeme siahnuť aj po iných zbraniach – vyskúšajte citrónovú šťavu alebo rovno bieliaci prostriedok. Znova platí, najprv nohavice namočiť do studenej vody. Potom na polhodinu do citrónovej šťavy alebo bieliaceho prostriedka a znova vyprať v studenej vode.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krv #nohavičky #citrón #menštruácia #sliny #fľaky #studená voda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku