Tipy, triky, nápady: Niet nad zdravé grilovanie

18.07.2018 09:30
grilovanie
Aby kvapkajúci tuk nestekal do grilu, mäso podložte alobalom alebo hliníkovou táckou. Autor:

Už pri nákupe mäsa na grilovanie treba dávať pozor na jeho kvalitu. Pred samotným grilovaním je najlepšie mäso naložiť do marinády. Medzi chutné a zdravé marinády patrí napríklad olivový olej s čerstvo nasekanými bylinkami z domácej záhradky.

K tomu možno pridať citrónovú šťavu – a zabudnúť na umelé dochucovadlá. Aby kvapkajúci tuk nestekal do grilu, mäso podložíme alobalom alebo hliníkovou táckou. Pred začatím grilovania gril dôkladne a kompletne vyčistíme. Na to používame osvedčenú kovovú kefu. Medzi hriechy grilovania patrí nalievanie piva na grilované potraviny, pri ktorom sa rozvíri popol. A ďalšou zásadnou chybou je aj zapaľovanie ohňa pod grilom pomocou liehu, ktorý kazí chuť jedla. Dôležité je aj správne náradie, nevhodne zvolené môže znamenať prepichnutie mäsa a vytekanie tuku do ohňa.

Uhorkové osvieženie

Letný nápoj s uhorkou sa hodí do horúcich letných dní, keď nás dokonale osvieži. Stačí odkrojiť šesť plátkov uhorky a citróna a všetko vložiť do džbánu. Namiesto citróna môžeme použiť pomaranč, grapefruit alebo limetku. Citrón a uhorku môžeme zľahka vytlačiť, pridať ľad a zaliať vodou.

„Mrazené“ špikovanie

Pred špikovaním mäsa necháme nakrájané dlhšie hranolčeky slaniny, šunky či salámy v mrazničke do ich dostatočného stuhnutia, potom ich do pripravených otvorov v mäse zapichneme ľahko ako klince. S pečením sa netreba ponáhľať.

Univerzálna bazalka

Bazalka je univerzálnym korením pre každú domácnosť. Môžeme ju v surovom aj suchom stave použiť na zeleninu, k šalátom a k mäsu. Veľmi dobrá je na nakladanie uhoriek, dodá úplne novú chuť paradajkovej omáčke a koreníme ňou cestoviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#uhorkový nápoj #špikovanie #marinády #grilovanie #bazalka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neľutujte sa, vaša situácia sa dá riešiť veľmi jednoducho.
Ak sa dokážete v práci zabávať, musíte vedieť...

+ Máte veľmi dobrú zdravotnú kondíciu, môžete byť na seba pyšný.
Zaslúžite si dôveru a tú vo vás aj vložili,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk