Tipy, triky, nápady: Zeleninu pred zmrazením blanšírujte

Blanšírovanie zeleniny je metóda rýchlej tepelnej úpravy, keď ju po očistení prelejeme vriacou vodou alebo na krátky čas do vriacej vody ponoríme. Zelenina si zachová svoje vitamínové hodnoty, chuť, farbu i vôňu.

29.05.2018 17:00
zelenina, blanšírovanie, mrazenie Foto:
Blanšírovaná zelenina si zachová svoju chuť, farbu i vôňu.
debata

Doba naparenia sa líši podľa druhu a množstva zeleniny a trvá od desať sekúnd do pár minút. Blanšírovanie sa zvyčajne robí pred zmrazením, pasterizáciou, sterilizáciou alebo iným druhom konzervovania. Pred samotným blanšírovaním si musíme pripraviť hrniec s vodou, ktorá už vrie, a hneď vedľa nádobu s ľadom a vodou, prípadne veľa studenej vody. Zelenú fazuľku, hráškové struky, ružičky brokolice, jarnú cibuľku alebo kocky cukety vložíme do vriacej vody a zľahka premiešame. Asi po minúte a pol rýchlo premiestnime zeleninu do ľadového kúpeľa. Ale napríklad zelenú špargľu treba variť dlhšie – tri až štyri minúty.

Nie je omeleta ako omeleta

Zvyčajne sa omelety robia z rozšľahaných vajec s pridaním mlieka či šľahačky, ale môžeme ich pripraviť aj bez nich alebo len s jednou lyžičkou tekutiny na jedno vajce. Tieto omelety sa pečú pri vyššej teplote a po minúte sú hotové. Pečieme ich len z jednej strany, spodná časť má byť opečená a vrchná krémová. Hotovú omeletu môžeme posypať postrúhaným syrom a prehnúť.

Citrónovo-špargľové občerstvenie

Nevšedný, ale vynikajúci je citrónovo-špargľový nápoj, keď stačí špargľu uvariť domäkka, olúpať, nakrájať, pokvapkať citrónovou šťavou, nakoniec vmiešať ušľahanú šľahačku, rozmixovať, do pohárov vliať pripravenú zmes a ozdobiť pomarančom.

Soľ nad zlato a nad vlhkosť

Soľ v soľničke nezvlhne, keď do nej vložíme niekoľko zrniek ryže. Soľ priťahuje vlhko, na nej sa najlepšie spozná zmena počasia. Soľ pridávame do vriacej fazule, uvarená je potom o poznanie skôr. Optimálnou dennou hranicou spotreby soli jedného človeka je 2 až 5 gramov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #zelenina #soľ #špargľa #omeleta #blanšírovanie

+ Hydratované telo nemusíte mať iba z vody, ale aj z ovocia a zeleniny.
Uvažovať o hypotéke bude zbytočné, snažte...

+ Na postave, ktorú máte ste dlho makali a všetko sa to vyplatilo, užívajte si to.
S finaciami nemáte problémy,...