Škrvny na žehličke či kohútikoch? Ako s nimi ľahko a po domácky preč?

, 27.02.2018 07:00
Zdravie v kuchyni: Citrón zdolá aj chorobu
Citrón sa veľmi často dá využiť pri čistení. Autor:

Niektoré sú už dobre známe, niektoré možno celkom nové. V čase, keď sa pomaly, ale nezdaržateľne blíži veľké upratovanie pred Veľkou nocou sa možno tieto tipy zídu.

Na stránke Daily Mail sa zozbierali tipy od čitateľov na to, ako si uľahčiť čistenie a skrášľovanie domácnosti. Najmä triky na inokedy priam nevyčistiteľné škvrny vždy zaujímajú najviac. Ako teda môžete vo vašej domácnosti využiť tieto rady?

Škvrny na kuchynskej doske

Vyskúšajte citrón a soľ. Rozrežte ovocie na polovicu, posypte drevený povrch soľou a následne tlakom, ktorý uvoľní z ovocia šťavu, čistite krúživými pohybmi škvrny na kuchynskej doske či linke. Ani sa nenazdáte a budú preč.

Škvrny na príboroch

Opäť pomôže citrón, ktorým môžete vydrhnúť príbory, funguje dokonca aj pri hrdzavých kúskoch.

Škrvny na plechoch či miskách na pečenie

Zmes vody, octu a pár koliesok citróna. To všetko nechajte spolu pôsobiť niekoľko hodín a následne umyte, škrvny a zaschnuté miesta budú razom preč.

Špinavé hlavice či kohútiky

Neviete z nich odstrániť škvrny? Do malého plastového vrecúška nalejte ocot a následne ho upevnite na sprchovú hlavicu alebo kohútik. Fixujte gumičkou alebo motúzom a nechajte pôsobiť celú noc. Ráno budú kohútiky ako nové, keď ich potom ešte klasicky vyčistíte.

Špinavá žehlička

Nasypte na žehliaciu dosku soľ (nezabudnite si dať podložku, ktorú potom môžete vyhodiť – napríklad kus starej látky) a horúcou žehličkou soľ prežehlite. Odstránite tak všetky škvrny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#čistenie #upratovanie #špina #citrón #soľ #škvrna #žehlička
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku