Neuveriteľné! Ako dokážu farby na stenách zvýšiť hodnotu vášho bytu?

, 11.09.2017 09:00

Ak sa chystáte predávať vašu nehnuteľnosť, zvážte farby, aké použijete na steny. Správna voľba vám môže zarobiť aj 5 000 eur.

Spoločnosť Zillow pôsobí v oblasti obchodovania s nehnuteľnosťami a aktuálne sa podpísala pod zaujímavý prieskum. Ten analyzuje vplyv rôznych farieb na stenách predávanej nehnuteľnosti na jej cenu. Výsledky sú prekvapivé, vhodne zvolené farby na stenách dokážu zdvihnúť cenu bytu či domu až o 4 777 eur.

Modrá stena v kuchyni je dobrá voľba - koľko...
Modrá stena v kuchyni je dobrá voľba - koľko dokáže vyniesť? Autor: SHUTTERSTOCK

V štúdii bolo použitých 32 000 fotografií, aby sa zistilo, ako vplývajú farby na cenu, ktorú sú kupujúci ochotní zaplatiť. Modrá a zelená farba vyšli z prieskumu ako skvelé voľby, čo sa týka vplyvu na nárast ceny. Zatiaľ, čo napríklad na modro namaľované steny v kuchyni zvýšili cenu o 1 588 eur, svetlozelené kúpeľne ju navýšili až o 4 777 eur.

Kúpeľňa v tónoch zelenej - rozhodne áno!
Kúpeľňa v tónoch zelenej - rozhodne áno! Autor: SHUTTERSTOCK

A čo napríklad obývačka? Aké tóny zvyšujú cenu pri tejto miestnosti? Podľa výsledkov prieskumu hnedé farby na stenách v obývačke navýšia predajnú cenu v priemere o 1 691 eur. Ďalší zaujímavý fakt je spojený s farbou vstupných dverí – ak sú v tóne námorníckej modrej, cena domu stúpne o 1 500 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zelená #steny #Modra #farby
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte hydratovať svoje telo, pri chladnom počasí to naozaj potrebuje.
Zainvestujte do vlastného...

+ Nepite dnes večer alkohol, zajtra do práce potrebujete byť fit.
Dnes vás čaká náročný a zaujímavý deň,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk