Poznáte triky pri praní, ktoré ušetria čas aj peniaze? Tu sú!

, 29.07.2017 08:00
práčka, pranie
Ako prať efektívnejšie a lacnejšie? Autor:

Na pracie prášky a prípravky, ktoré čistia bielizeň či oblečenie, míňame množstvo peňazí aj energie. Ide to však údajne aj omnoho lacnejšie a efektívnejšie.

Britský Daily Mail cituje ženu menom Shannon Lush, ktorá je v Austrálii známou odborníčkou na domácnosť a domáce práce. Často pracuje so šikovnými trikmi a snaží sa starať sa o domácnosť efektívne.

Podľa Lushovej by sme si mali uvedomiť, že viac pracieho prášku neznamená čistejšie oblečenie. Odborníčka tvrdí, že základom pracích mydlových prostriedkov je tuk. Pri ňom platí, že čím viac ho používate pri praní, tým skôr sa vám odevy zašpinia.

Ukáže sa to napríklad pri uterákoch, alebo bielizni, ktorú používame na dennej báze. Ak vkladáte prací prostriedok priamo do práčky, Lush radí použiť len osminu z toho, čo radí obal výrobcu. Pri použití prášku zhora cez dávkovač by to mala byť jedna štvrtina odporúčanej dávky.

Každé pranie by sme vraj mali vylepšiť pridaním prírodných surovín ako je biely ocot, alebo sóda bikarbóna. Pomôžu odstrániť škvrny a zjemnia pranú bielizeň. Lush radí používať ocot aj namiesto zmäkčovača látok. Aviváž je podľa nej pomerne zbytočná súčasť prania. Namiesto nej odporúča pridať do prania vonný olej – stačí vraj kvapka či dve

#trik #šetrenie #pranie #prací prášok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Sauna by vám mohla pomôcť na problémy s dýchaním.
Svoju prácu si neťahajte domov, keď za ňu nie ste...

+ Počkajte si na výsledky, dovtedy nekonajte unáhlene.
Nevhadzujte peniaze do hazardnej hry, dnes nestojí...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk