Veľká noc bez zajacov a kuriatok? To by bola nuda

Prichádzajúca jar dáva konečne zbohom sivej zime. Jej pestrosť pozvite k vám domov v podobe veľkonočných dekorácií.

05.04.2017 17:00
veľká noc
Veľkonočná dekorácia, Tchibo.
debata

Prestrite sviežejšie

Iste, pripraviť sviatočný stôl v tradičnej žlto-zeleno-bielej jarnej kombinácii nie je žiadnou chybou. Ale prečo sa stále dokola držať tých istých postupov? Najmä, ak prestieranie dokáže hýriť veselými farbami, ktoré, ak zladíte, vytvoria naozaj svieže a najmä originálne kombinácie. Letí fialová, ružová vo všetkých odtieňoch, takisto modrá v jej všakovakých obmenách.

Veľkonočné dekorácie, KIK
veľká noc Veľkonočné dekorácie, KIK

Zajac či kuriatko?

Nielen na stole, ale aj na okne, dverách či poličkách si veľkonočné dekorácie už našli miesto. Pár dní pred Veľkou nocou sa pustite do výzdoby bytu a skúste sa citlivo pohrať s farbami aj výberom dekoratívnych postavičiek. Zajace, ovečky či kuriatka k sviatkom jednoznačne patria. Pri ich výbere zvažujte materiály, z akých sú vyrobené, a držte sa jedného. Inak na stole vznikne chaotický mišmaš, a to zrejme docieliť nechcete.

Veľkonočná dekorácia, LIDL
veľká noc Veľkonočná dekorácia, LIDL

Cukrovinky po novom

Počas veľkonočných sviatkov sa stôl priam prehýba pod rôznymi koláčmi, zákuskami či cukrovinkami. Nielen ich podávanie hosťom, ale aj pečenie či zdobenie už môžu „zaváňať“ Veľkou nocou. Formičky a pomôcky pre šikovné cukrárky patria do sviatočnej výbavy a ich každoročné obmieňanie je radosťou.

Šablóny na veľkonočné pečenie, Tchibo
veľká noc Šablóny na veľkonočné pečenie, Tchibo

Kam s vajíčkami?

Či už sa o farebné vajíčka postaráte sama alebo siahnete po kupovaných, je namieste uvažovať, ako ich na stôl rozmiestnite. A tu sa ponúka dekoratívnych možností viac ako dosť – od košíka cez stojany z papiera a plechové či keramické nádobky až po prútené hniezda. Aj rozmiestnenie vajíčok „voľne“ po stole má svoje čaro, ak to s ich množstvom nepreženiete.

Efektné prútenie hviezdo, v ktorom sú drobné...
veľká noc Efektné prútenie hviezdo, v ktorom sú drobné vajíčka "ako doma". Naozaj originálna dekorácia veľkonočného stola. Ikea
Veľkonočná dekorácia, Tchibo.
Farby na vajíčka, LIDL
+8Tanier s veľkonočným motívom, Tchibo

Článok vyšiel v magazíne MiA.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sviatky #dekorácie #Veľká noc #zajac #kuriatko

+ Návštevu zubára neodkladajte, bolesti sa vám budú neustále opakovať.
Naučte sa povedať "nie" nadmerným...

+ Kondíciu si udržujte, ale nepreháňajte to, aj málo je niekedy viac.
Nedovoľte, aby ste predávali veci, na ktoré...