Inšpirácie na Veľkú noc do interiéru trochu inak: Skúste to napríklad...

, 02.04.2017 08:00

Kto povedal, že Veľká noc musí byť tradičná a váš byt musia zaplaviť kraslice a kvetináče so zelenou trávou?

Slávnostnú atmosféru sviatkov jari dokážu umocniť aj menej okaté prvky a detaily v dekoratívnom vybavaní vášho príbytku. My sme sa na to pozreli pohľadom fanúšikov exotiky či výraznejších farebných tónov a vybrali sme pre vás nasledovné:

KVETINY

Veľká noc - to je aj rozkvitnutá záhrade na...
Veľká noc - to je aj rozkvitnutá záhrade na sídlisku či pri rodinnom dome. Záhony narcisov, tulipánov, modríc a ďalších všemožných kvetín nám prinášajú úsmev na tvár. Vyskúšať ich teda môžete aj v interiéri - je na vás, či budete výber vzorov a farebnosti orientovať smerom k veľkonočnej farebnosti, alebo to skúsite s niečím nadčasovejším. Prvky tulipánov na posteľnej bielizni vám však určite dodajú pocit, ako by ste zaspávali v rozkvitnutom záhone.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: ZARA Home

ZELENÁ NA DRUHÚ

Zelená je v interiéri počas jari obľúbená. Skôr...
Zelená je v interiéri počas jari obľúbená. Skôr však ide o sýty svetlý odtieň s prvkami sviežej žltej. Vyskúšali ste to niekedy s tlmenou fľaškovou zelenou? Prestieranie na Veľkú noc v takejto farebnosti dodá vašej kuchyni či slávnostnej tabuli skutočne nový rozmer.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: H&M Home

KONTRASTY

Farby ako zelená a žltá sú už vo veľkonočnom...
Farby ako zelená a žltá sú už vo veľkonočnom dekore udomácnené niekoľko desaťročí. Ale čo tak túto obohranú kombináciu niečím osviežiť. Pomôcť môže výber sýtejších a tmavších farieb - napríklad aj atramentovomodrá v kontraste s bielou na jednoduchých vázach. Slávnostné či sviatočné prestieranie by nemalo pôsobiť príliš honosne či snaživo - dodajte mu skôr na ležérnosti.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: ZARA Home

NECH ŽIJE ETNO

Zdá sa vám to ako príliš exotická inšpirácia?...
Zdá sa vám to ako príliš exotická inšpirácia? Ale kto povedal, že tradičnú Veľkú noc nemôžete poňať aj trochu etnicky a exoticky, s prvkami folklóru a kultúr iných krajín. Začať možno od keramiky a riadu - kontrast bielej s modrou pripomína čínsky porcelán, ale predstavte si ako skvelo môže zafungovať s aranžovanými veľkonočnými vajíčkami. Nehovoriac o tom, že tieto farby sa udržia v interiéri aj dlhšie než len počas sviatočných dní.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: IKEA

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Veľká noc #interiér #doplnky #dekor #byt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zozbierajte všetky sily, oddychovať môžete aj neskôr.
Mali by ste viac zapracovať na svojom povýšení, inak...

+ Pri zdravotných problémoch bude nutné poradiť sa s odborníkom.
Zdokonaľte sa vo vašich slabostiach, môžu...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk