Chalupa si pýta vôňu dreva

, 16.03.2017 09:30

Prečo sa na chalupe cítime tak dobre? Pohľad na drevo, jeho vôňa aj zvuk, keď večer praská v kozube - to je pocit teplého domova.

Vďaka drevenému nábytku či doplnkom si dokážeme vyčarovať na chalupe miesto s príjemným dotykom prírody, útulné a pripomínajúce minulé časy. Upokojujúce, menej rýchle a plné pohody. Prinášame inšpiráciu!

Chalupa plná dreva - jej vôňu si zamilujete.
Chalupa plná dreva - jej vôňu si zamilujete. Autor: SHUTTERSTOCK

Teplý interiér

Posteľ z drevených trámov, drevené obklady na stenách aj zaujímavé komody či lavice – to všetko prináša do interiéru pocit tepla. Chalupa by mala poskytovať iný životný priestor ako tradičný byt. Ak milujete drevo, práve pri zariaďovaní chalupy si môžete v tomto smere „uletieť“ oveľa viac ako pri klasickom mestskom byte.

Komoda, Houseology.com
Komoda, Houseology.com

Vitajte, priatelia

Väčšie drevené stoličky či lavice, za ktorými trávime chvíle v obklopení priateľov či rodiny, sú na chalupe nevyhnutnosťou. Ale čo, ak sa vo dverách zjaví hostí o čosi viac? Je pohodlné, ak sa zaujímavé dekoratívne kúsky nábytku dokážu zmeniť aj na praktické stoličky, na ktorých sa budú striedať hostia. Ani látkové taburetky s potlačou dreva sa na chalupe nestratia.

Stolička, Bonami.sk
Stolička, Bonami.sk

Police plné potrebných maličkostí

Drevené police na uskladnenie potrebných či dekoratívnych predmetov sú nielen krásnym kusom nábytku. Na stene spĺňajú aj požiadavku na funkčnosť, potrebných predmetov na chalupe je predsa viac ako dosť.

Drevená dekorácia, George Home
Drevená dekorácia, George Home

Doplnky robia atmosféru

Lampáš, kôš na drevo, stojan na víno či čokoľvek iné, čo by „sadlo“ na podlahu či stôl. Funkčné aj ozdobné maličkosti vyrobené z dreva sa do interiéru chalupy priam pýtajú. Na ich výbere si nechajte záležať – i keď chalupa je o útulnosti, nemala by byť zaprataná všetkým, čo vám padne do oka.

Svietnik, Houseology.com
Svietnik, Houseology.com
Komoda,
		Houseology.com
Svietnik,
		Houseology.com
+4Truhlica,
		HomeSense.com

Článok vyšiel v ženskom magazíne MiA.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#drevo #dekorácie #ženský magazín MiA #chalupa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku