O čo sa postará vôňa čerstvej ruže či jazmínu?

, 17.01.2017 15:00
ružem kytica
Vôňa ruží pôsobí proti zlej nálade. Autor:

Ak si vôňu vyberiete uvážene, dokáže nielen povzbudiť vašu myseľ.

Čerstvé ruže

Vôňa čerstvej ruže pomáha pri depresiách, bojeje proti zlej nálade. Nielen vôňa, ale aj pohľad na obrovskú kyticu voňavých ruží okamčize človeka urobí šťastnejším. Iste, takáto „zábavka“ by išla dosť do peňazí. Ak si však byt prevoniate ružovým olejom, takisto sa budete cítiť lepšie.

Vôňa červeného pomaranča

Olej s takouto vôňou si poradí s „útokmi“ hladu. DObrý tip je privoňaŤ si k fľaštičke pred odchodom do postele, aby vás z nej nehynala chuť na čosi „dobré“. Okrem toho má vôňa červeného pomaranča ešte ďalšie plus – v istej miere zbavuje človeka strachu či obáv.

Vôňa jazmínu

Vďaka tejto výraznej vôni vaše telo dostane akúsi stopku v prejedaní sa. Vôňa totiž spôsobuje pocit nasýtenosti, takže vám postačia menšie porcie jedla. Dokonca vôňa „stopne“ aj chuť na sladkosti, zvlášť na čokoládu.

Ako kupovať oleje?

Žiadajte čisto prírodné oleje, ktoré sa predávajú v menších fľaštičkách. Pri väčších baleniach sa môže stať, že vôňa sa „zlomí“ a nebude mať požadované účinky. Navyše, ani jej vôňa sa vám nebude páčiť. Pri olejových vôňach platí – menej je viac, takže naozaj stačí kvapka, aby ste vôňu ucítili.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vôňa #pomaranč #ruža #jasmín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepreťažujte svoje telo, doprajte mu dostatok odpočinku a regenerácie.
Ak sa nebudete snažiť a pracovať na...

Nezanedbávajte preventívne prehliadky u vášho obvodného lekára.
Svoje financie si kontrolujte,...