Nech už neotravujú! Ktoré vône odpudzujú komáre?

, 26.07.2016 17:00
komár, hmyz, svrbenie
Otravujú vás komáre? Autor:

Komáre dokážu znepríjemniť letné posedenie. Ako sa ich zbaviť?

Ak odmietane chemikálie z drogérie či lekárne a proti komárom sa chcete chrániť výlučne prírodnými produktami, nemusíte vešať hlavu. Sú vône, ktoré komáre naozaj „nemusia“. A práve tie vám môžu v lete v tomto boji pomôcť.

Olej z levandule, klinčekov či citrusov obsahuje vonné silice, ktoré odpudzujú hmyz, tým pádom aj otravné komáre. Pri nanášaní na pokožku však postupujte opatrne a najskôr olej vyskúšajte len na malej ploche, aby ste zistili, či olej kožu nedrážni. Môže totiž vyvolať alergickú reakciu. Ak je všetko v poriadku, na prípravok sa môžete spoľahnúť počas vašej dovolenky a od komárov budete mať pokoj.

Aj svetlé oblečenie môže priniesť istú úľavu od útokov hmyzu. Komáre priťahuje aj pach potu, takže sprcha takisto na istý čas zaberie.

Pozor na odpudzovače hmyzu, ktoré sa zapájajú priamo do elektrickej zásuvky. Môžu obsahovať látky, ktoré u citlivých ľudí dráždia sliznicu, spôsobujú bolesti hlavy, podráždenie či dokonca nespavosť. Môžete vyskúšať prírodný prostriedok na ich odpudenie: rozkrojte citrón a zapichnite doň klinčeky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#komár #citrón #levanduľa #klinček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...

+ Zabudnite na stres a situácie, ktoré vás doňho dostávajú a uvoľnite sa.
V tomto období sa vám bude veľmi...