Nápad sa počíta! Päť netradičných dekorácií, ktoré si urobíte sami

15.07.2016 09:30

Zariaďovanie a skrášľovanie domácnosti nemusí byť len o kupovaní nových a nových vecí. Ak máte rada tvorivosť a zábavu s príchuťou originality, niektoré dekoratívne prvky si dokážete vyrobiť aj sama.

Vedeli ste, že pri tom môžete niektoré veci zrecyklovať, alebo využiť niečo, s čím by väčšina ľudí v bytovom dekore vôbec nepočítala? Nech sa páči, inšpirujte.

Kamenné kaktusy

Hravá dekorácia, ktorú môžete urobiť aj so...
Hravá dekorácia, ktorú môžete urobiť aj so svojimi deťmi. Na pekné okrúhle kamienky použite farby, pomocou ktorých vytvoríte ornamenty. Skvelým nápadom je imitovať napríklad kaktusový porast - tak ako to vidíte na obrázku. Zmiešajte potom reálne kvetiny a kaktusy s vašimi "kamienkovými" - výsledok prekvapí nápadom.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Vrecko na plachte

Klasické naťahovacie plachty na posteľ alebo...
Klasické naťahovacie plachty na posteľ alebo veľké matrace môžete vylepšiť. Napríklad aj takým jednoduchým prvkom ako je úložné vrecko - dá sa využiť na odloženie knihy, krému na ruky či mobilného telefónu. A budete ich mať skutočne po ruke - siahnuť po nich dokážete aj potme.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Rozkvitnuté svetielka

Svetelné girlandy sa udomácnili v mnohých...
Svetelné girlandy sa udomácnili v mnohých príbytkoch aj mimo obdobia Vianoc. Ich jednoduchosť však často otravuje. Ako vylepšiť bielu šnúru, na ktorej visia drobné svietiace žiarovky? Napríklad aj netradičným využitím obalov na cupcakey. V rozličných farbách a veľkostiach ich skombinujete a vytvoríťe okolo svietiacich "piestikov" kvetinové hlavičky. Autor: SITA/AP

Papierové kvety

Kytica vyrobená z papierových oválov si...
Kytica vyrobená z papierových oválov si vyžaduje už trošku trpezlivosti. Ale pokiaľ ju máte a trúfate si, choďte do toho. Kombinovať môžete farby aj vzory, vyberajte pevnejší papier a nezabudnite na lepidlo alebo spojovací bod. Pomôžte si návodmi z kníh na stavanie dekorácií z papiera.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Príborník na šperky

Príborník, ktorý vás už prestal baviť, alebo...
Príborník, ktorý vás už prestal baviť, alebo napríklad nesedí rozmermi do novej zásuvky v kuchynskej linke, môžete využiť inak. Drevený materiál natrite živou farbou a postavte príborník na nohy. Môžete z neho tak spraviť skrinku na odkladanie šperkov a drobností. Autor: SITA/AP

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#byt #recyklácia #dekorácia #nápad #dekor #domáca výroba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Premýšľajte nad svojim zdravím, mali by ste sa viac snažiť vylepšiť si ho.
Nebuďte na nadriadených až...

+ Dbajte na svoj zrak, nenechajte si ho viac pokaziť.
Robte hlavne to, čo vás baví, nestrácajte čas niekde,...