Módnou farbou Vianoc je pápežská fialová. Strieborná nesklame

, 13.11.2013 10:00
Vianoce - dekorácie - čo je populárne
Pápežská fialová je špeciálnym odtieňom, ktorý evokuje slávnostné pápežské rúcho - tento rok bude populárna pri vianočných dekoráciách. Autor:

Módnou farbou tohtoročných vianočných ozdôb na stromčeku by mala byť takzvaná pápežská fialová v kombinácii s bielou.

Módne by mali byť aj ozdoby v odtieňoch svetlozelenej. V tvaroch sa prekvapenie nekoná, žiadané sú gule, rakety, srdiečka a zvončeky.

Svetlozelená je populárna nielen na ozdobách na...
Svetlozelená je populárna nielen na ozdobách na vianočný stromček, ale tiež v prípade bytových dekorácií.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Marks & Spencer

Podľa predseda družstva Vianočné ozdoby z Dvora Králové nad Labem Miroslava Šorma nemá módnosť skôr svetlejších odtieňov fialovej žiadnu spojitosť s tým, že katolícka cirkev má od tohtoročného marca nového pápeža Františka.

„Fialová je správnou farbou adventného venca. Svetlozelenú žiadali zákazníci zo Švajčiarska a z juhu Nemecka,“ povedal Šorm, ktorého podnik patrí medzi najväčších producentov ručne robených sklenených vianočných ozdôb v Európe. Výrazne predáva napríklad aj do Talianska či Rakúska.

Dvorskí sklári prezradili, že farebnosť a povrchy vianočných ozdôb sa riadi módou v šatovkách a bytovom textile. Ozdoby potom mnohokrát odrážajú trendy zo svetových módnych veľtrhov.

Kto chce dať tento rok na Vianoce prednosť istote, mal by si na stromček zavesiť ozdoby v odtieňoch striebornej, červenej či zlatej. Tieto farby sú stále v kurze. Žiadané sú naďalej aj rôzne vtáčiky v rôznych farebných kombináciách, ktoré dotvoria farebné vyznenie celého stromčeka.

Sviečka vo fialovom odtieni.
Sviečka vo fialovom odtieni. Autor: Ikea

K tohtoročnému zdobenia stromčeka sa nedávno vyjadrila aj Európska asociácia floristov a výrobcov dekorácií. Odporučila päť trendov zdobenia, a to v štýle starých čias na vidieckych sídlach, delikátneho sna, vílej fantázie, luxusného potešenia a bazáru bizarností. Napríklad trend delikátneho sna predstavuje krehkosť, eleganciu a rafinovanosť.

Vo vzoroch sa objavujú obrazy na zamrznutom skle a štylizované rastliny, využívajú sa napríklad nestriebrené, priehľadné banky. Takmer vo všetkých trendoch sa podľa asociácie presadzuje ružová a jej odtiene.

#Vianoce #dekorácie #módna farba #fialová #svetlozelená
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vždy je vhodný čas na to začať cvičiť, nezabúdajte na kondíciu.
Dnes je pred vami ešte veľa práve, nemáte...

+ Koniec používania mobilu v posteli, zabudnite na sociálne siete, zníčí to vzťah.
Chcete zarobiť viac,...