Takýto záver školského roka nemá hocikto! Dánsky princ sa dočkal šampusu a v dave rodičov... predsa kráľ a kráľovná

Záver školského roka majú školáci za sebou už vo väčšine krajín. Niekde sa so školou nelúčili len žiaci, ale spolu s nimi aj ich rodičia. A napríklad v takom Dánsku sa medzi nimi objavila azda najznámejšia rodina krajiny.

01.07.2024 12:00
Dánsky korunný princ Christian (v strede) a... Foto: ,
Dánsky korunný princ Christian (v strede) a jeho rodičia - kráľ Frederik X. a kráľovná Mary po zložení záverečnej skúšky na Ordrup Gymnasium v Kodani.
debata

Reč je, samozrejme, o dánskej kráľovskej rodine. Všetci jej členovia sa totiž zúčastnili na záverečnom ceremoniáli korunného princa Christiana, ktorý ukončil trinásť rokov trvajúce štúdium na Ordrup Gymnasium v Kodani.

princezná Rajwa Čítajte viac Jordánska kráľovná Rania sa pochválila záberom tehotnej nevesty: Krajšiu tehuľku s kráľovským titulom sotva nájdete, žiari šťastím

Osemnásťročný potomok kráľa Frederika X. a jeho manželky, kráľovnej Mary pôsobil ako obyčajný študent. Nadšený a usmiaty, že sa mu podarilo s úspechom ukončiť štúdium. Jeho rodičov zase v zástupe ďalších odlišovala od ostatných len tichá a všadeprítomná ochranka.

Nórsky korunný princ Haakon a jeho manželka,...
Belgická princezná Elisabeth v kreácii Natan...
+13Holandská princezná Amalia prišla na oslavu v...

Princ absolvoval už v pondelok 24. júna oficiálne fotenie, na ktorom sa k nemu a rodičom pripojili aj mladší súrodenci – sestry – princezné Isabella a Josephine a najmladší brat – princ Vincent. Toto sa konalo pri príležitosti záverečnej skúšky.

zväčšiť Dánsky korunný princ Christian (tretí zľava) a... Foto: SITA/AP, Ida Marie Odgaard
Denmark Royals Dánsky korunný princ Christian (tretí zľava) a jeho rodičia - kráľ Frederik X. a kráľovná Mary po zložení záverečnej skúšky na Ordrup Gymnasium v Kodani. Nechýbali ani jeho súrodenci - zľava: princ Vincent a princezné Josephine a Isabella.

O pár dní neskôr (v sobotu) sa potom dánsky kráľovský pár vybral na prvú oficiálnu cestu od nástupu na trón do Grónska. Na najväčšom ostrove sveta, ktorý je oficiálne pod správou Dánska, strávia osem dní a navštívia na ňom viacero oblastí, informoval v sobotu dánsky kráľovský dvor.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Dánsko #záverečná práca #princ Christian

+ Bude vás bolieť hlava, ale to je spôsobené nedostatočným pitným režimom.
Zvolili ste ťažšiu cestu, pretože...

+ Sústreďte sa na svoje silné stránky, stavajte na tých a na slabé zabudnite.
Skúste nové spôsoby...