Nevychovaným tetkám vstup zakázaný! To nebol vtip, posilňovňa v Južnej Kórei odmieta staršie zákazníčky

Posilňovňa v Južnej Kórei zakázala vstup "nevychovaným tetkám", čo vyvolalo živú debatu o diskriminácii starších žien v krajine.

14.06.2024 14:07
šport, tréning, senior, seniorky, staršia žena,... Foto:
Posilňovňa na kontroverznej výveske použila slovo "adžuma", ktoré sa podľa BBC v Južnej Kórei používa pre ženy v strednom veku a staršie.
debata

Fitness centrum v meste Inčchon neďaleko metropoly Soulu uviedlo, že vítané sú iba kultivované elegantné ženy, informoval spravodajský server BBC News. Zariadenie na kontroverznej výveske použilo slovo „adžuma“, ktoré sa podľa BBC v Južnej Kórei používa pre ženy v strednom veku a staršie. Výraz ale môže mať tiež ľahko hanlivý význam.

Majiteľ posilňovne prijaté opatrenie obhajoval. Firma podľa neho kvôli nevychovaným ženám „utrpela škody“. „Niektoré staršie zákazníčky strávili hodinu či dve v šatni, kde si prali bielizeň. Tiež kradli uteráky, mydlá či fény,“ uviedol majiteľ v rozhovore s juhokórejskou tlačovou agentúrou Jonhap.

plank, planking, tréning, žena, cvičenie Čítajte viac Pravidelné cvičenie planku má aj benefity, o ktorých sa tak často nehovorí

„Tiež spoločne len tak vysedávali a hodnotili a komentovali postavy ostatných ľudí,“ dodal majiteľ, podľa ktorého isté mladšie ženy kvôli týmto ich poznámkam prestali do posilňovne chodiť.

Viaceré juhokórejské podniky v posledných rokoch vyvolali rozhorčenie, keď zakázali vstup deťom či seniorom. Podľa kritikov je to dôkaz rastúcej neznášanlivosti voči určitým vekovým skupinám v krajine.

„Ako je možné, že výraz ‚zlý zákazník‘ je zamieňaný za výraz ‚adžuma‘?“, napísal v reakcii na nariadenie vydané posilňovňou v Inčchone jeden z diskutujúcich na miestnej sociálnej sieti. „Ak pracujete v službách, tak musíte vedieť, že do kategórie zlých zákazníkov nepatria len staršie ženy,“ dodal.

debata chyba
Viac na túto tému: #Južná Kórea #diskriminácia #posilňovňa

+ Zdá sa, že zabúdate na svoje zdravie, čo by sa vám mohlo vypomstiť.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, aby...

+ Zistíte, že vám prestáva slúžiť pamäť, mali by ste začať s trénovaním.
Vymyslíte plán vďaka, ktorému budete mať...