Najstarší celebritný ženích je 90-nik Rupert Murdoch, ale... Okolo 70-ky sa ženil Bolek Polívka, Hulk Hogan a ďalší slávni muži

Tu sú slávni páni, ktorí sa pre svadbu rozhodli v neskoršom veku.

04.06.2024 15:25
polívka Foto:
Bolek Polívka sa v roku 2020 oženil, za manželku si vzal Marcelu Černú.
debata (1)

Počas víkendu svet obletela správa o piatej svadbe mediálneho magnáta Ruperta Murdocha. Vo svojej kalifornskej vinici si vzal za manželku 67-ročnú bývalú molekulárnu biologičku Jelenu Žukovovú – viac čítajte tu.

93-ročný Rupert Murdoch sa oženil so 67-ročnou...
93-ročný Rupert Murdoch sa oženil so 67-ročnou...
+293-ročný Rupert Murdoch sa oženil so 67-ročnou...

V septembri 2023 sa oženil Hulk Hogan – keď si bral svoju vyvolenú, mal 70 rokov. Niekdajší slávny wrestler a herec sa pred oltár postavil po tretí raz, jeho vyvolenou sa stala 45-ročná učiteľka jogy Sky Daily. Dvojica si povedala „áno“ na Floride. Hogan bol v rokoch 1983 až 2009 ženatý s Lindou Hoganovou, s ktorou má dve dospelé deti, dcéru Brooke (36) a syna Nicka (34). V roku 2000 rodina účinkovala v reality šou „Hogan Knows Best“. Od roku 2010 bol Hogan ženatý s Jennifer McDanielovou, rozvod ukončili v roku 2022. Jeho v poradí tretia manželka je od neho mladšia o 25 rokov.

Hulk Hogan Čítajte viac Svadba v 70-ke! Hulk Hogan sa oženil, takto vyzerala jeho o 25 rokov mladšia nevesta v svadobných šatách

V roku 2020 sa ako 70-ročný oženil český herec Bolek Polívka, „áno“ povedal matke svojich troch najmladších detí, Marcele Černej. Polívka, ktorého preslávili snímky ako Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Zapomenuté světlo či Pupendo, sa pre manželstvo rozhodol po tretí raz. Jeho prvou ženou bola Stanislava, s ktorou má dcéru Kamilu. Druhú manželku, peknú Francúzku Chantal Poullain, si zobral za manželku v roku 1987 potom, čo sa s ňou zoznámil počas zahraničného turné. V manželstve vydržali do roku 2002, kedy sa rozviedli. Majú syna Vladimíra. Polívka je ešte otcom Anny, ktorej mamou je herečka Evelyna Steimarová. Marcelu Černú si Polívka vzal po spoločne prežitých 24 rokoch.

Bolek Polívka a Marcela Černá Čítajte viac Bolek Polívka sa v sedemdesiatke oženil! Tajná svadba v Brne

V roku 2018 sa po tretí raz oženil americký herec Richard Gere, v tom čase mal 68 rokov. Jeho manželkou sa stala španielska podnikateľka a aktivistka Alejandra Silva. Gere a Silva tvoria pár od roku 2014, pekná Španielka je od herca mladšia o 30 rokov. Pre známeho herca ide o tretie manželstvo, v rokoch 1991 – 1995 bola jeho manželkou supermodelka Cindy Crawford a v rokoch 2002 – 2016 bol ženatý s herečkou Carey Lowell, s ktorou má už dospelého syna Homera. Pár je spolu dodnes.

zväčšiť Herec Richard Gere a jeho manželka Alejandra... Foto: SITA/AP, Scott A Garfitt
Richard Gere a jeho manželka Alejandra Silva Herec Richard Gere a jeho manželka Alejandra Silva na slávnostnej premiére filmu Oh, Canada v Cannes.

V roku 2011 sa po tretí raz oženil bývalý člen Beatles Paul McCartney. Slávny hudobník krátko pred svojou 70-kou povedal „áno“ milionárke Nancy Shevellovej, s ktorou žije dodnes. Svadba sa konala na radnici v londýnskej časti Marylebone, kde si spevák v roku 1969 zobral svoju prvú manželku Lindu Eastman, s ktorou žil do roku 1998, kedy podľahla rakovine. Jeho druhou manželkou bola britská modelka Heather Mills.

Paul McCartney a Nancy Shevell Čítajte viac Paul McCartney sa v nedeľu oženil, zobral si milionárku

V roku 2014 sa vo veku 67 rokov oženil slávny britský spevák Elton John, jeho manželom sa stal o 15 rokov mladší David Furnish. Pre svadbu sa rozhodli aj kvôli ich dvom synom, Zacharymu a Elijahovi, ktorých už v tom čase spoločne vychovávali.

zväčšiť Karel Gott a jeho manželka Ivana v roku 2008 po... Foto: Profimedia
karel gott Karel Gott a jeho manželka Ivana v roku 2008 po návrate z Las Vegas.

V roku 2008 sa ako 68-ročný oženil český spevák Karel Gott. V Las Vegas sa jeho prvou manželkou stala Ivana Macháčková, s ktorou v tom čase už vychovával 2-ročnú dcérku Charlottu Ellu, ktorá bola aj na ich svadbe.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rupert Murdoch #Bolek Polívka

+ Buďte otvorení novým skúsenostiam, prinášajú nové perspektívy a inšpiráciu.
Dávajte si pozor, aby ste sa...

+ Vyhýbajte sa ľudom čo šíria zlú energiu, bude to mať na vás zlý vplyv.
Vzdelávanie a zdokonaľovanie zručností...