Má titul zo strojárčiny, dnes oblieka aj Studenkovú či Marcinkovú. Chcela som, aby si ma ženy našli samy, hovorí dizajnérka Ida Sándor

Herečky aj známe ženy z rôznych oblastí spoločenského života oblieka už roky. Dizajnérka Ida Sándor si najviac cení, že si ju mnohé z nich našli samy.

25.05.2024 00:00
debata
Milovala som módu a stále ju milujem. Už som do nej vrazila viac ako dosť, hovorí Ida Sándor
Video
Zdroj: TV Pravda

Rodáčka zo Svidníka, ktorá prežila detstvo v Michalovciach, aby sa následne presídlila a usadila v Košiciach, patrí medzi výrazné zjavy domácej módnej scény. Napriek tomu, že našinec by si myslel, že móda sa „odohráva“ najmä v bratislavskej bubline, Ida neľutuje, že zostala v meste, ktoré jej dalo najväčšie možnosti. „V Košiciach som urobila všetky zásadné životné rozhodnutia a milujem to mesto,“ hovorí o východoslovenskej metropole, v ktorej má už bezmála dve dekády vlastný ateliér.

Viktor Kostický Čítajte viac Chcete si vyjednať lepší plat alebo pozíciu. Toto sú chyby, ktorým sa treba vyhnúť, hovorí profesionálny vyjednávač

Aj do neho mieria často klientky z druhej strany republiky, posledné mesiace sa naopak Ida Sándor pravidelne objavovala v Bratislave. Dôvodom bola tvorba kostýmov pre podujatie Fashion Ballet na doskách Slovenského národného divadla. Ale nielen to. „V Bratislave som vždy tak trochu turista,“ zasmiala sa počas nahrávania našej relácie. „Ale zároveň je to už aj miesto, s ktorým mám spojených množstvo krásnych priateľstiev – mnoho z nich s mojimi klientkami,“ vysvetlila.

Slovenská dizajnérka Ida Sándor. Foto: Pravda, Robert Hüttner, Robert Huttner
Slovenská dizajnérka Ida Sándor. Slovenská dizajnérka Ida Sándor.

Medzi tie patrí napríklad aj herečka Zdena Studenková či jej kolegyňa Gabriela Marcinková – opakovane obliekala bankárku Elenu Kohútikovú, ale tiež napríklad herečku Zuzanu Vačkovú. „Je česť obliekať ženy z oblasti spoločenského života, z umenia a kultúry,“ skonštatovala Sándor, no zároveň podotkla, že ešte viac ju teší, že si ju mnohé jej klientky našli sami. Slávne alebo aj tie, ktoré sa na stránkach časopisov či webových médií neobjavujú. A jej módu nepoznajú len na Slovensku, opakovane sa totiž zúčastnila aj na týždňoch módy v Číne, kde ju dokonca v minulosti ocenili za najlepšiu prezentovanú kolekciu (viac v galérii).

Modelka v kreácii z kolekcie slovenskej...
Herečka Zdena Studenková oblečená do odevu od...
+19Modelka v kreácii z kolekcie slovenskej...

V relácii Ide o nás, ktorú sme stihli nahrať pár hodín pred premiérou Fashion Balletu, sme sa zhovárali aj o Sándorovej začiatkoch a objavení lásky k móde. Ida v relácii Ide o nás hovorila, prečo zostala na východnom Slovensku, ako vníma rozdiel medzi ženami a klientkami v Bratislave či na východnom Slovensku. Zaspomínala si na prvé úspechy, postavenie v rámci lokálneho módneho sveta aj na to, koľko musela (a chcela) do svojej vášne investovať.

Tereza Vu, spodná bielizeň Čítajte viac Určovať, ako má vyzerať správna žena je rovnaké, ako tvrdiť, že patrí do kuchyne, hovorí dizajnérka dámskej bielizne Tereza Vu

Prezradila nám tiež, čo darovala známej herečke a dnes už dobrej kamarátke Zdene Studenkovej k nedávnym narodeninám a keďže „módny balet“ je tentoraz aj o snívaní, o snoch musela byť reč tiež. Má vôbec nejaké? Dozviete sa v relácii Ide o nás.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #láska #Košice #móda #úspech #dizajn #Ida Sandor #Zdena Studenková #patriotizmus #Ide o nás

+ Nezabúdajte na únavu z počasia, užívajte si letné dni vonku na slniečku.
V práci si kolegyňa brúsi zuby na vaše...

+ V hlave sa vám rodia vynikajúce nápady, je na vás či ich zrealizujete.
Od práce by ste si mali dať na dlhšiu...