Jej nahé zábery pre francúzsky módny magazín spôsobili pred rokmi ošiaľ! Ako čerstvá 60-nička žiari v Cannes, ale zavítala už aj na Slovensko

Tvár slávnej herečky Emmanuelle Béartovej (60) patrí k najkrajším na filmovom plátne. Ale keď sa fotografie jej nahého tela dostali v roku 2003 do módneho magazínu, celé vydanie išlo na dračku.

15.05.2024 15:00
Emmanuelle Béart Foto:
Emmanuelle Béart vo filme Nathalie (2004).
debata

Emmanuelle Béart sa ako členka festivalovej poroty prešla po červenom koberci otváracieho ceremoniálu festivalu v Cannes. Na jeho 77. ročníku o Zlatú palmu zabojuje 22 snímok z európskej i hollywoodskej produkcie.

zväčšiť Herečka a členka poroty Emmanuelle Beart na... Foto: SITA/AP, Vianney Le Caer
Emmanuelle Beart Herečka a členka poroty Emmanuelle Beart na premiére filmu The Second Act na otváracom ceremoniáli 77. ročníka filmového festivalu Cannes.

V záplave hollywoodskych aj európskych hviezd sa rozhodne nestratila ani slávna francúzska herečka Emmanuelle Béart. Na červenom koberci sa striedala s dámami ako Meryl Streep, Jane Fonda, Greta Gerwig a mnohými ďalšími (galéria dole).

Emmanuelle Béart v roku 2004.
Emmanuelle Béart  vo filme  Nathalie (2004).
+10Členka poroty sekcie Camera d’or - herečka...

Béart, ktorá sa v auguste stala oficiálne 60-ničkou, do sveta filmu vhupla už v 70-tych rokoch, ako tínedžerka sa objavila v niekoľkých snímkach. Pred kameru sa vrátila až po istej prestávke, kedy ju „objavil“ slávny Robert Altman. Na svojom hereckom konte má takmer 70 rolí, do sŕdc divákov sa zapísala nielen talentom, ale aj krásnou a fotogenickou tváričkou, ktorej dominujú plné pery a výrazné oči. Niekoľko desaťročí patrí medzi najobdivovanejšie herečky Francúzska.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ⚡️NOTART⚡️ (@notarton)

Ale poprask spôsobila aj svojím telom. Vo francúzskom vydaní magazínu Elle z mája 2003 sa Béart ako 39-ročná objavila nahá pred objektívom fotografky Sylvie Lancrenonovej, vďaka jej záberom sa celý náklad módneho magazínu vypredal za tri dni, čo z neho urobilo najpredávanejšie vydanie za dlhé roky jeho histórie.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE (@ellefr)

V roku 2012 slávna francúzska hviezda zavítala aj na Slovensko. Organizátori 20. ročníka medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest ju ocenili cenou Hercova misia. Rodáčka z mesta Gassin je známa z filmov 8 žien (2002), Nathalie (2003) či Mission: Impossible (1996). Na pódium Art Film Fest vystúpila v tom čase ako 49-ročná a cenu si prevzala z rúk Petra Hledíka.

zväčšiť Emmanuelle Beart dostala na Slovensku v roku... Foto: ČTK / Rene Miko
Emmanuelle Beart Emmanuelle Beart dostala na Slovensku v roku 2012 ocenenie Hercova misia.
Rose Bertram prichádza na premiéru filmu The...
Modelka Tatiana Korsakova.
+44Americká herečka Jane Fonda v kreácii Elie Saab.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Emmanuelle Beárt #Cannes 2024

+ Trávte, čo najviac času vonku, choďte sa kúpať či opaľovať na slniečko.
Vyváženie pracovného a osobného života...

+ Pridajte do svojho jedálnička viac celozrnných produktov na zlepšenie trávenia.
Financie využívate správne a...