Nela Pocisková: Chcem ženám dodať odvahu, aby sa dokázali vzoprieť

Nová skladba Nie som tá je silnou výpoveďou Nely Pociskovej, ktorá má upozorniť na aktivity spojené s mesiacom boja proti domácemu násiliu a medzinárodným dňom boja proti násiliu páchanom na ženách.

24.11.2021 15:00
Nela pocisková Foto:
Nela Pocisková.
debata

„Nápad na skladbu Nie som tá vznikol, keď som si prečítala o tom, čo všetko sa odohrávalo v domácnostiach počas tejto lockdownovej doby. Je to až neuveriteľné, ako v tejto vypätej dobe rastie domáce násilie. Keď som si o tom vypočula jeden podcast, bolo mi úplne jasné, že tie ženy musím podporiť, dodať im odvahu, aby sa dokázali vzoprieť a oslobodili sa od násilia alebo psychického týrania,“ povedala o nápade na novú skladbu Pocisková.

Skladba vznikala v ženskom autorskom tandeme Zuzana Mikulcová a Nela Pocisková. Hudobne a autorsky na nahrávke spolupracovali hudobníci a producenti Andrej Hruška, Matej Maximilián Mikloš a Samuel Hošek.

„Zuzku táto téma veľmi zaujala a povedali sme si, že sa k tomu chceme vyjadriť. Zuzka prišla s hlavnou ideou textu a dopracovali sme to spolu. Ona napísala prvú slohu, ja druhú, čiže každá do toho vložila to svoje a dokonale sa to doplňovalo. Snažili sme sa do skladby preniesť všetky emócie, ktoré sme pri tejto téme pociťovali. Dúfam, že sa nám to podarilo a tá naša nahnevanosť, energia a odhodlanosť sa prenesú aj na poslucháčov a divákov. Až keď sme to napísali, zistili sme, že november je mesiac, v ktorom sa o tejto téme oveľa viac hovorí, a preto sme ju čo najskôr dokončili, aby sme aj my mohli prispieť a podporiť dobrú vec,“ objasnila speváčka.

 DSC9229 Čítajte viac Salátová o domácom násilí, ktoré zažila ako dieťa. Aktuálny stav je horší ako pred rokmi, opisuje rozhorčene

Videoklip k skladbe Nie som tá nakrútil režisér Richard Raiman. Nakrútili ho na jeden záber. „Chcem, aby každá moja nová skladba mala aj obrazovú podobu, lebo každá je úplne iná a každou chcem povedať niečo iné, čo obraz dokonale podporí. S Richardom sme sa dlho rozprávali o tom, ako by to malo vyzerať. Ako vystihnúť tú ženskú silu, postaviť sa na vlastné nohy a ísť ďalej,“ povedala o novom klipe Pocisková.

debata chyba
Viac na túto tému: #domáce násilie #Nela Pocisková #násilie na ženách
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Rozmaznávajte sa, masáž celého tela vám spríjemní deň.
K práci budete pristupovať originálne, a...

+ Prospejú vám svetlé odtiene v oblečení, omladia a osviežia postavu.
Pracovný čas si efektívne rozdelíte a omnoho...