Túžba po zmenách v kariére ide naprieč generáciami: Hitom bude práca odkiaľkoľvek

V nedávnom materiáli zverejnenom v denníku Pravda prišla na pretras aktuálna téma týkajúca sa pracovného života. Ľudia už vnímajú zamestnanie inak, zhodli sa odborníci a odrazilo sa to aj v náraste výpovedí a zmene zamestnaní.

14.09.2021 06:00
13

VIDEO SI POZRITE TU:

Upratovanie si v kariérnom alebo aj súkromnom živote je podľa viacerých práve odrazom zmeny našich priorít. Hoci mnohí ich prehodnocovali dlhodobo, bola to práve pandémia koronavírusu, ktorá naše vnútorné rozhodovania, váhania a premýšľanie nad tým, ako ďalej, zintenzívnila a často nás aj nasmerovala k novým voľbám.

Kým nedávno sme sa zhovárali v relácii Ide o nás o kríze stredného veku a tom, čo so sebou prináša – aktuálna téma našej relácie čiastočne nadväzuje na minulú tému, no posúva ju do oblasti nášho kariérneho života, zmien na pracovnom trhu a zmien v osobných prioritách a prístupe k práci.

IMG-20210826-WA0004 Čítajte viac Kríza stredného veku? Ak na sebe nepracujeme, môže nás poriadne 'otrieskať'

Ako poznamenala jedna z hostí, change-facilitátorka Jana Bernaťáková, túžba po zmene sa nesie naprieč generáciami a zamestnávatelia na ňu musia reagovať.

Okrem Jany Bernaťákovej bola hosťom aj PR manažérka spoločnosti Profesia Nikola Richterová, ktorá do tematiky vniesla niekoľko zaujímavých štatistických poznatkov. Viac si pozrite v novej epizóde relácie Ide o nás.

Podcastovú verziu epizódy Ide o nás si môžete vypočuť tu

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
13 debata chyba
Viac na túto tému: #zmena #zivot #téma #priority #pandémia #kariéra #Ide o nás

+ Práve pravidelná strava veľmi ovplyvňuje váš výzor aj zdravie, myslite nato.
V práci využívajte svoju hlavu a...

+ Nenahovárajte si rôzne veci, ste úplne v poriadku, upokojte sa.
Nie vždy všetko vyjde, avšak nestrácajte nádej,...