Cindy Crawford preslávilo znamienko aj dokonalá krása! Má 55, takto sa menila

, 20.02.2021 06:00

Americká topmodelka a herečka Cindy Crawford sa počas svojej kariéry objavila na viac ako 500 obálkach renomovaných časopisov a ako prvá topmodelka aj v Playboyi.

Rok 1998: Topmodelka Cindy Crawford na...
Rok 1998: Topmodelka Cindy Crawford na archívnom zábere. Autor: SHUTTERSTOCK

Doslova „obchodnou známkou“ sa stalo jej znamienko nad hornou perou, ktoré jej odborníci radili hneď na začiatku kariéry odstrániť. Cindy, ktorá sa narodila 20. februára 1966 a v tento deň oslavuje 55. narodeniny, však odmietla. Jubilujúca hviezda sa niekoľkokrát objavila aj vo filme, napríklad v snímke Ako štvaná zver (1995).

Pôvabná hnedovláska Crawford mala na strednej škole výborný prospech a na naliehanie spolužiakov, aby sa prihlásila do súťaže krásy, len pokrútila hlavou. Jej ciele boli totiž oveľa vyššie – túžila sa stať byť prezidentkou. Na začiatku svojej dráhy v modelingu sa ešte snažila túto prácu skombinovať so štúdiom chémie, ale nakoniec vyhrali prehliadkové móla.

Cindy
		Crawford počas udeľovania cien MTV
		VIDEO...
Záber z
		roku 1995: Dizajnér Karl Lagerfeld
		a...
+10Rok 1997: Topmodelka
		Cindy
		Crawford

Cesta Crawfordovej do modelingu začala takmer rozprávkovo. Keď si cez prázdniny v roku 1982 privyrábala zberom kukurice, šiel okolo fotograf z miestneho plátku a mladú dievčinu si zvečnil. Tá vzápätí dostala prvú ponuku a brigádu na poli už vymenila za pózovanie a predvádzanie módy. Cieľavedomá študentka sa chopila svojej šance – umiestnila sa v prestížnej súťaži Look of the Year a o dva roky neskôr sa stala najkrajším dievčaťom z titulnej strany amerického magazínu Vogue.

Modelka Cindy Crawford (druhá sprava) s...
Modelka Cindy Crawford (druhá sprava) s manželom Randem Gerberom prišli na akciu hodinárskej značky Omega aj s deťmi. Na snímke syn Presley Gerber a dcéra Kaia Gerber. Autor: SITA/AP, Kamil Zihnioglu

V roku 1995 bola najlepšie platenou modelkou sveta – jej zárobok činil 6,5 milióna dolárov. Podpísala kontrakty s firmami Revlon, Pepsi či Omega Bijoux. Okrem predvádzania kreácií renomovaných návrhárov Cindy uvádzala televízny program o módnych trendoch House of Style, vydala videokazety s cvičením, venuje sa osvete a boju s chorobami ako je leukémia a rakovina prsníka.

Crawford je druhýkrát vydatá. Prvýkrát sa vydala za hollywoodskeho milovníka Richarda Gera, o 16 rokov staršieho. Zväzok vyzeral spočiatku idylicky – čitatelia časopisu People partnerov v roku 1993 zvolili dokonca za najsexy pár. Po troch rokoch ale manželstvo skončilo.

Záber z roku 1995: Dizajnér Karl Lagerfeld a...
Záber z roku 1995: Dizajnér Karl Lagerfeld a topmodelky (zľava) Cindy Crawford, Linda Evangelista a Claudia Schiffer na prezentácii kolekcie Chanel ready-to-wear Jar/Leto 1996.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Remy de la Mauviniere

V roku 1998 zazneli Cindy svadobné zvony druhýkrát, „áno“ povedala majiteľovi nočných klubov Rande Gerberovi, s ktorým nedávno oslávili ďalšie výročie svadby. S Gerberom sa jej narodili aj dve deti – syn Presley (21) a dcéra Kaia (19).

Práve ona sa rozhodla kráčať v šľapajach svojej mamy, k čomu ju predurčovalo nielen slávne meno, ale aj krása a tak trošku aj vizuálna pripomienka slávnej mamy. Dnes je z Gerberovej jedna z najžiadanejších modeliek súčasnosti a tiež už má za sebou vo svojom pomerne mladom veku niekoľko tituliek pre magazín Vogue či kampaní pre renomované značky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#úspech #supermodelka #modeling #kariéra #jubileá hviezd #dcéra #Cindy Crawford
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyhýbajte sa nezdravým potravinám, mohlo by sa vám to neskôr vypomstiť.
V práci na vás budú kladené vysoké...

+ Obmedzujte kalorické a ťažké jedlá, hrozí vám pokazený žalúdok.
S prácou to nepreháňajte, všetko stihnete...