Lady Diana sa významne zapísala do histórie aj v apríli 1987, kedy bola vyfotografovaná, ako podáva pacientovi s HIV ruku bez rukavice. Fotografia pomohla šíriť povedomie o víruse HIV a vzdelávať verejnosť vo vnímaní tejto choroby. V ten deň Diana otvorila aj prvé oddelenie HIV/AIDS v londýnskej nemocnici Middlesex, určené špeciálne na liečbu pacientov s týmto ochorením.

Pohreb Lady Diany bol jedným z najsledovanejších v histórii, len vo Veľkej Británii ho na televíznych obrazovkách sledovalo viac ako 32 miliónov divákov. Po svojej tragickej smrti bola Diana pochovaná v Althorp Estate v Northamptone, na panstve, ktoré patrí jej rodine už viac ako 500 rokov. Jej pamiatke je venovaný malý ostrov s chrámom na Oválnom jazere, okolo ostrova bolo vysadených 36 stromov za každý rok jej života a hrobku strážia štyri čierne labute.
Kate s vysokoškolským titulom
Kate, vojvodkyňa z Cambridge, bola prvou kráľovskou nevestou s vysokoškolským vzdelaním. Vyštudovala dejiny umenia na University of St Andrews v Škótsku, kde sa zoznámila aj s princom Williamom. Vojvodkyňa Kate je nielen vzdelaná, ale aj veľmi športovo nadaná, venovala sa plachteniu, hokeju aj tenisu. Strávila dokonca dva mesiace tréningom, aby sa mohla so svojou čisto ženskou posádkou postaviť proti mužskej posádke v pretekoch na dračích lodiach cez Lamanšský prieliv. Nakoniec sa z bezpečnostných dôvodov pretekov nezúčastnila.

Mladá feministka
Len v 11 rokoch sa Meghan Markle postavila proti sexizmu. Pobúrila ju totiž reklama, ktorá naznačovala, že jedlo majú pripravovať len ženy, a tak začínajúca feministka napísala list spoločnosti Procter & Gamble, pre ktorú bola reklama vytvorená, so žiadosťou o zmenu sloganu. Spoločnosť súhlasila a reklamu zmenila.

O ženách z kráľovskej rodiny sa dozviete viac aj vo februárových dokumentoch na stanici Spektrum. Dokument Korunovácia Alžbety II., sobota 20.februára.