Hviezda 80-tych rokov Bo Derek: Vrásky priznáva, postavičku má tip-top! Aj vďaka špeciálnej strave

18.01.2021 09:00
Bo Derek
Herečka Bo Derek v roku 2005. Autor: ,

Američanka Bo Derek patrila bezpochyby k sexsymbolom 80-tych rokov.

Štíhla blondínka zažiarila v sexi komédii 10 (1979) či vo filme o Tarzanovi (1981). Usmievala sa z mnohých časopisov a zvádzala krásnym úsmevom, fotogenickou tvárou a dokonalým telom.

Herečka a modelka Bo Derek v roku 2011.
Herečka a modelka Bo Derek v roku 2011. Autor: SITA/AP, Phil Klein

Niekdajšia hviezda pred štyrmi rokmi prekročila okrúhlu 60-ku, no na červených kobercoch dokáže stále očariť. Aj po boku svojho partnera, herca Johna Corbetta, známeho napríklad z komédie Moja tučná grécka svadba. Svoj recept na krásu zhrnula takto: flexitariánska strava, plávanie na otvorenom mori a práca na ranči. Dvojica totiž žije na jej ranči v Santa Ynez v Kalifornii, pár tvoria od roku 2002. Starostlivosť o psov a kone jej dáva zobrať a nemá čas priberať, ako uviedla aj pre stránku firstforwomen.com

Okrem toho sa však snaží pozerať na život optimisticky, vďaka čomu z nej vyžaruje vnútorný pokoj. A súčasnú situáciu okolo koronavírusu využila zmysluplne. „Som ten typ dievčaťa, ktoré vidí pohár do polovice plný,“ opísala a dodala: „Aj uprostred všetkého chaosu v poslednej dobe som si uvedomila, že som dostala príležitosť tráviť viac času so svojím partnerom a našimi zvieratami – som za to vďačná.“

Herečka
		Bo Derek v roku
		2005.
Herečka Bo
		Derek a  John Corbett v roku
		2008.
+2Herečka a modelka Bo
		Derek v roku
		2011.

Vo forme sa udržiava aj pravidelným plávaním. „Pred pár rokmi som absolvovala operáciu chrbtice a lekár mi povedal, že ak budem plávať niekoľko minút každý deň počas obdobia 10 dní, nemusím už absolvovať inú terapiu. Vyskúšala som to a fungovalo to. Odvtedy plávam pravidelne.“ Najradšej pláva na otvorenom mori a tak s partnerom pravidelne navštevujú miesta, kde sa môžu venovať tejto spoločnej záľube.

John Corbett a Bo Derek v New Yorku.
John Corbett a Bo Derek v New Yorku. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Čo je flexitariánska strava? Ide o vegetariánstvo či vegánstvo s presvedčením, že rastlinná strava pomáha predchádzať mnohým civilizačným ochoreniam. Stavia na rastlinnej strave ako základe, no pritom nevylučuje občasnú možnosť konzumácie mäsa, živočíšnych výrobkov a rýb.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Bo Derek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na prvom mieste je psychická pohoda, nenúťte sa do žiadnych činností.
Pracovná pauza pre vás nie je...

+ Ste vo veľmi dobrej kondícii, fyzické aktivity vám prospievajú.
Vaša vysnívaná práca je len na krok od...