Malý švédsky princ Alexander rastie ako z vody. Jeho rodičia, Carl Philip (40) a princezná Sofia (35), zverejnili pri tejto príležitosti nové oficiálne snímky ich potomka. 19. apríla oslávil 4. narodeniny.
Podobne, ako to robia britský princ William a jeho manželka, vojvodkyňa Kate, fotografie detí pri príležitosti ich narodenín už zverejňuje aj švédska kráľovská rodina, v ktorej vyrastá naozaj dosť detí. Carl Philip a princezná Sofia sú dvojnásobnými rodičmi, keďže k ich prvorodenému Alexandrovi pribudol v roku 2017 mladší brat, ktorý dostal meno Gabriel.
Aj spoločnou rodinnou fotografiou sa kráľovský pár pochválil pred pár dňami, keď sa oslavovala Veľká noc. Na zábere pózujú všetci štyria členovia mladej rodinky uprostred prírody.
Sympatický Carl Philip sa s o päť rokov mladšou Sofiou Kristinou Hellqvistovou, ktorá sa živila ako modelka a účinkovala aj v reality show švédskej televízie TV4, zoznámil v roku 2010. O štyri roky neskôr dvojica potvrdila zasnúbenie. Zosobášili sa v júni 2015. Sofii po svadbe udelili titul princezná a tiež vojvodkyňa z Värmlandu.