Super postavička Zuzany Vačkovej nie je zadarmo! Ako často trénuje?

Pracovné vyťaženie známej herečke nedovoľuje venovať sa športu v takej miere, v akej by chcela. Vždy, keď je to možné, si však pohyb zaradí do denného harmonogramu.

23.10.2019 07:00
debata (1)

Slovenská herečka Zuzana Vačková ako aktívny človek vždy nejakým spôsobom inklinovala k pohybu. "Cvičenie som vždy brala ako súčasť zdravého a vyváženého života. Pracovné vyťaženie mi síce často nedovoľuje trénovať plnohodnotne, no vždy, keď to je možné, si tréning ako rutinu zaraďujem do svojich dní,“ povedala.

Herečka Zuzana Vačková. Foto: CinemArt
Herečka Zuzana Vačková prekvapila odhaleným bruškom. Herečka Zuzana Vačková.

Ako sympatická blondínka priznáva, okrem zdravia a kondičky ju ako každú ženu láka aj vidina lepšej postavy. "Mám to však vyvážené. Chcem sa hýbať hlavne pre seba a pre zdravie. No pohyb je bezpochyby aj prostriedkom na dosiahnutie lepšej postavy,“ uviedla herečka.

Samotnú hmotnosť podľa vlastných slov veľmi nezohľadňuje, dokonca sa ani neváži. "Ukazovateľom je vždy to, ako sa cítim. A napriek tomu, že mnohokrát aj skvele, chcem sa cítiť ešte lepšie. K tomu mi pohyb výrazne napomáha. Slúži mi aj ako relax a psychohygiena,“ vysvetlila 50-ročná rodáčka z Prievidze.

Po štyridsiatke je udržiavanie postavy pre sympatickú herečku vraj o niečo zložitejšie. "To je tak zjednodušene povedané… Ako hovorí každá žena ‘Nikdy som nemala nadváhu a vždy som vyzerala ideálne…,“ zasmiala sa. "Niekedy si to ľudia neuvedomujú, no ja som tiež len človek, tiež mi tá váha občas kolíše,“ uznala. "Či je to našťastie alebo bohužiaľ, ťažko povedať. Každý deň sme o trošku starší. Ja som veľmi aktívny človek a vekom, ako číslom v kalendári sa príliš nezapodievam. Mladšia už nebudem, preto sa snažím robiť všetko tak, aby som z toho mala radosť, a to sa týka aj mojej ‘štíhlosti‘. Podľa možností sa snažím si ju zachovať a zlepšovať tak, aby som sa z nej tešila,“ poznamenala Vačková.

Tréning si pritom vychutnáva striedavo sama i pod dohľadom odborníka. "Trénujem podľa knihy alebo s mojím trénerom Ľubošom Gschom. Ako hovorí on, ‘Najlepšou motiváciou sú tréningové výsledky‘. Mojou motiváciou je už to, keď sa po tréningu cítim lepšie. Mám radosť, že kým mnoho mojich kolegov ešte len vstane z postele, ja už mám celý tréning za sebou. Stretávam sa s ohlasmi, že je to skvelé, že aj oni začnú a podobne. Aj to je moja motivácia. Podnecovať iných, aby sa stali lepšími, aby prekonali svoju lenivosť a urobili niečo pre seba,“ uzavrela herečka.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #tréning #Zuzana Vačková #postava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Načerpajte novú silu, budete ju potrebovať na tréningu.
V práci vás čaká množstvo práce, preto nezaháľajte a...

+ Nič dnes neodkladajte na neskôr a splňte si všetko čo máte.
Nedajte sa v práci oklamať a trvajte na pracovnej...