Experiment s prísnou vegánskou stravou dostal Ashtona Kutchera do nemocnice

07.10.2019 13:00
Ashton Kutcher
Herec Ashton Kutcher. Autor: ,

V roku 2013 sa herec Ashton Kutcher zhostil úlohy Stevea Jobsa v životopisnej snímke Jobs.

Do svojej úlohy sa tak vžil, že dokonca presedlal na stravu, ktorú vyznával Jobs. To sa však ukázalo ako chybný krok, ktorý Kutchera dostal do nemocnice.

Zakladateľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, bol dlhý čas frutariánom, neskôr vegánom, ako písal Walter Isaacson v životopise s názvom „Steve Jobs“. Jeho jedálny lístok bol tak značne okresaný už od čias jeho vysokoškolských štúdií. Znova a znova sa postil, niekedy dokonca celé dni či dokonca týždne a svojich prísnych stravovacích návykov sa držal aj vtedy, keď sa jeho stav výrazne zhoršoval. Jobs napokon zomrel vo veku 56 rokov na rakovinu pankreasu v roku 2011.

Počas prípravy na rolu Jobsa sa Kutcher o ňom dočítal, že dlhý čas pil iba mrkvovú šťavu. „Tak som začal popíjať výlučne len šťavu z mrkvy,“ povedal Kutcher v rozhovore pre „Hot Ones“. Ale nebolo to správne rozhodnutie, ako sa ukázalo. Čoskoro ho zasiahla ochromujúva bolesť chrbta, ktorá po priviedla rovno do nemocnice, kde mu stanovili diagnózu: pankreatitída.

Herec sa zľahol, že ho postihne rovnaká diagnóza ako Jobsa. A tak experimentovanie so stravou, popíjaním mrkvovej šťavy či s frutariánstom ukončil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vegán #frutarián #Ashton Kutcher
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Priznajte si svoje problémy a môžete ich začať riešiť efektívnejšie.
Uhraďte najskôr všetky svoje záväzky,...

+ Urobte si dnes pekný oddychový deň podľa vašich predstáv.
Ak chcete niekoho poúčať, začnite sami od seba a...